Chyba mam rejestr zaśmiecony

Witam,

Od jakiegoś czasu widze że w moim rejestrze coś się stało, tzn nie jest uporządkowany jak np od nowa gdy się instaluje system. Mam rejestr porozrzucany, nie poukładany. To wszystko to prawdopodobnie próby instalacji niektórych program na test, jak to będzie wyglądalo, dlatego wielokrotnie instaluję i deinstaluję je, dlatego pewnie tak to wygląda.

Może jest na to jakaś rada, aby ten rejestr uporządkować, nie chodzi mi tu programem, bo to jest dla mnie ryzykowne, można się na tym nieźle przejechać i instalacja Windowsa od nowa, ale może jest na to inny sposób, aby to doprowadzić do normy

Przedstawiam zrzut tego, może mi pomożecie.

Próbowałem już RegCleanem już coś nieco powywalać z tego, ale to żadnego skutku pozytywnego nie przyniosło. Teraz już tą optymalizację wywaliłem. Ale może jest na to inna rada :-x

To nie jest takie rażace, ale przydałoby się zrobić z tym porządek

http://img115.imageshack.us/img115/5397/rejestr.jpg

I co z tej fotki ma wynikać? Tak, to wygląda u każdego.

andrzejno1964 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

jeśli chcesz usunąć różnego rodzaju syf związany z usuwaniem programów i zostających po tym wpisów w rejestrze - użyj tego programu: CCleaner - naprawdę polecam

Czy ten program do optymalizacji jest ok, bo nie chcę zaraz formatowac dysku, bo już kilka takich mialem kiedyś, okazały się zdradliwe, także użycie tego trzeba zaawansowania - nie dla początkujących.

A jeśli uważacie, że ten rejestr jest ok, to nie ma sprawy, ja tak tylo dla pewności, czy po tych zabawach z programami wszystko jest ok.

Wiem,że wszystkie programy są rejestrowane, dlatego instalacja ich i usuwanie ich powoduje często takie zaśmiecenia :slight_smile:

Ale jeśli uważacie, że on jest w porządku, to nie ma sprawy

Czyszczenie rejestru- RegSupreme Pro (użyj funkcji napraw)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +1.7.0.416

Defragmentacja rejestru- Quicksys RegDefrag

http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 … entuj.html

wg mnie ten program jest dobry, używam go już od roku (może więcej), ten program jest raczej dla początkujących, wciskasz zakładkę “Rejestr” następnie “Skanuj by znaleźć problemy” następnie “Napraw zaznaczone problemy”, program spyta się czy utworzyć kopię zapasową itp. - ja robię, chociaż nigdy nie musiałem przywracać, jak chcesz to możesz sobie zrobić - poczytaj sobie komentarze o tym programie, są naprawdę dobre.

Już jest wszystko ok, CCleaner mi oczyścił rejestr, teraz zupełnie inaczej mam rejestr poukładany.

Trochę z obawą to robiłem, bo mam w tym złe wspomnienia, kiedyś próbowałem używać do tego RegCleanera i kiedyś trochę pogrzebałem w rejestrze, od razu mogłem myśleć o formatowaniu dysku. Teraz jakoś się bez tego obyło. Ale ryzykowne przynajmniej jak dla mnie.

Teraz jednak pozostało, że po skanowaniu CCleanerem - rejestr, wychodzi mi

“brakujące pliki współdzielące dll”

Nie wiem co to znaczy, to się tyczy rejestru, po skanowaniu CCleanerem :smiley: =D>

zrobiłeś kopię zapasową rejestru ?? jak tak to możesz przywrócić, a jakie są te pliki “brakujące pliki współdzielące dll” ?? wg tego wątku nic ci się nie powinno stać

Wise Registry Cleaner i potem Auslogics Registry Defrag :wink:

Wydaje mi się teraz że musze dodatkowo pobrać Defragmentatora dysku, bo pewnie systemowy też słaby, nic nie daje.

Nie wiem skąd mi się ten syf wziął, bo przeciez systematycznie czyszczę system poprzez oczyszczanie dysku , ale systemowo, pewnie dlatego tak słabo.

Przecież tymczasowe pliki z internetu czyszczę systematycznie, ale systemowo, pewnie za słabo to daje

Tak samo Defragmentor dysku pewnie to samo do wymiany, zamienić z systemowego na Freeware, bo przeciez nie kupię za USD, czy Euro

Chyba bym musiał z konia spaść, by za takie waluty kupować :smiley: :slight_smile:

Ale dziękuję za wszelkie pomoce, pozdrawiam was =D> :slight_smile:

Mistrzu. Systemowe oczyszczanie jest do d… :wink:

Pobierz darmowego CCleanera

Do tego darmowy defragmentator IOBIT Smart Defrag

I wszystko smiga jak powinno. Jest kupa darmowych programów. Trzeba tylko trochę poszukać, a poza tym większośc jest na dobreprogramy :wink:

ok, dzięki :smiley: