Chyba nowy problem dla Windowsa.....!

Mam ciekawy, o tyle o ile, problem z WinXP :wink: Opis wygląda tak: podczas kończenia gry na gamedesire.com wyświetlił mi się błąd, oraz włączył zarówno skaner “mks_vir 2005” jak i “podgląd faxów i obrazów”…problem polega na tym, że skaner wykrył: Heur.Win32, Trojan. Downloader.Asks, Trojan.Startpage.Adi, i inne tym podobne… :(. Dodatkowo pojawił się błąd na pulpicie, który wygląda tak, że jest niebieskie tło i na środku oczywiście alert napisany, brzmi : SPYWARE INFECTION… pod spodem info. żeby używać antyspywerów z Microshitu(softu;))…

Nie mogę znaleźć tych wirusów, siedzą w kawarantannie, opcji puliptu włączyć nie mogę, przywrócić systemu też nie, wysłać info do centrum pomocy i obsługi (jak to się ładnie nazywa) i praktycznie to tyle…No prawie…przeczytałem w zarządzaniu komputerem w zakładce podgląd zdarzeń, że “AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby zapisu do niedozwolonego adresu portu We/Wy (0xcf8), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0xcf8 - 0xcff. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej”

Co mam zrobic…jeszcze mi sie znaki przestawiaja i pisze z zamiast y…

Prosze wszystkich o pomoc…

wklej loga z HijackThis

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Ale zaraz zaraz, gdzie mam tego loga wkleic…

I jeszcze ktorego, bo sie na tyzm nie za bardzo znam… :expressionless:

Wrzucasz Loga do tego tematu a jak to wszstko jest w linku który podał Phylby :slight_smile:

To wygada tak…

Poczytaj co do tapety

Złączono Posta : 26.12.2005 (Pon) 22:05

I ponadto jak dla mnie podejrzane ale poczekaj na specjalistów.

O4 - HKLM\..\Run: [ABREGMON] C:\Program Files\MKS\Bin\ABregmon.exe

O4 - Startup: BOINC Manager.lnk = C:\Program Files\BOINC\boincmgr.exe

O4 - Global Startup: Payment Wizard Options.lnk = ?

Złączono Posta : 26.12.2005 (Pon) 22:06

I jeszcze na wszelki wypadek daj log z silenta

O20 - Winlogon Notify: msupdate - C:\WINDOWS\SYSTEM32\msupdate32.dll

do kasacji

:roll:

:roll:

Dzięki za pomoc, ale czy oby napewno… :slight_smile:

Jakby nie, to piszcie… :roll:

Tak recznie usuń tylko msupdate32.dll :wink:

Dobrze więc się myliłem, nigdy chyba się tego nie nauczę :oops:

Dobra dobra…już poradziłem sobie z tym, ale wielkie dzięki dla wszystkich :lol: : RamzesGTS, Gutek2222, Myszak i Phylby oczywiście…

W każdym razie ważny alert:

To oczywiście są dobre progsy: Mks_vir i BOINC (ten drugi polecam zainteresowanym obcymi cywilizacjami ;))

Jeszcze raz TEHAIKS