Chyba padła mi karta graficzna?

(lubelmar) #1

Witam,

mam następujący problem, mam karte graficzną GeForce FX5200 i przy starcie systemu miga i znika pulpit (pojawia sie całe czarne tło) , jak juz zastartuje to cały czas są mrygające paski a niektóre ikony w trayu mają zmieniony wygląd (zniekształcone). Im wiecej szczegółów w programie czy grze tym bardziej mryga. Czy to padła mi karta graficzna?? Juz pare razy (w ciągu kilku miesięcy) pojawił sie blue screen na którym był błąd pliku karty.

(JNJN) #2

A jak pracuje w awaryjnym.

Może przeinstalowanie sterów coś da, zastosuj do niej ster w wersji 56.72 dla XP.

(Djkilof) #3

Objawy opisane przez Ciebie wskazują na przegrzewanie sie karty graficznej. Sprawdź jaką temperaturę ma karta graficzna i zamontuj na niej jakiś wiatrak o ile jeszcze nie ma lub zmień na lepszy.

(Michalheo) #4

Nie chcę cie martwić ale często gdy pokazują się artefakty na montaż lepszego chłodzenia jest już za późno. Możliwe, że karta nadaje się już do wymiany.

(Mariosti*) #5

Jeśli zniekształca ci w 2d (czyli na pulpicie) to raczej po karcie, przegrzewanie się objawia się w grach artefaktami i nie powoduje jeszcze uszkodzenia karty.

(lubelmar) #6

Ma juz swoje lata w koncu wiec pewnie odejdzie w pokoju... A co radzicie jaką kupić karte w miare przystępnej cenie. Głównie na zdjęcia (photoshop) ale nie jakies zaawansowane funkcje, gry, filmy.

(Mariosti*) #7

Zależy jaki masz budżet, na allegro pojawiły się hd2400 radeony, mało prądu biorą, nowoczesna architektura, obraz żyleta i sprzętowe dektodowanie filmów hd, do grafiki w sam raz, a po przetaktowaniu da się pograć w nowe tytuły na niezbyt wysokich detalach.

230zł kosztuje pod agp: http://www.allegro.pl/item243161612_agp_powercolor_radeon_hd2400pro_256mb_box_2400pro.html

(lubelmar) #8

a co proponujecie pod PCI??