Chyba pamięć?

witajcie mam problem czasami ( nie zawsze) nie chce mi startować komputer objawy następujące nie wchodzi w ogóle w bios słychać że pracuje ale na monitorze ciemno :cry: bios daje sygnał dźwiękowy jeden długi podobno to sygnał pamięci ja się nie znam płyta główna to GIGABYTE GA-MA770-DS3 a pamięć to jedna kość 1gb 667 kingmax co myślicie pamięć?? czy może w biosie coś proszę o pomoc z góry dzięki

p.s. zapomniałem dodać jak już startnie to się nie wiesza chodzi super nie mam pojęcia co mu jest :? ![-o<

Tak, to prawda, jeden długi dźwięk, to błąd pamięci.

Wyciągnij pamięć i przedmuchaj gniazdo. Potem sprawdź pamięć programem Memtest86

dmuchać chyba nie ma sensu bo to nowa płyta dziś wsadzona :wink: czyli kupować nowa pamięć zastanawiam się czy nie przestawić w biosie bo pamięć to 4-4-4-12 a w biosie jest automatycznie 5-5-5-15

Jaka to pamięć, może wymaga podniesienia napięć?

aktualne napięcie to 1,2500 V nie wiem czy do dość czy nie dać 1,3500

To mi wygląda na napięcie procesora,standardowe napięcie dla pamięci DDRII to 1,8V.

To jest pamięć DDR2, czy DDR3?

Po tym co podałeś 667, sądzę, że jest to DDR2, a zatem napięcie 1.8V

Teraz piszesz, że podajesz napięcie 1.25, czyli coś prawie DDR3, które ma 1.5V i wzwyż.

jest to DDR 2 a napięcie samo takie jest ustawione ja nic nie zmieniałem tak było