CHyba problem ze sprzętem:(

Witam.

Odpalam grę Drake Of The 99 Dragons. Gram jest se koleś i 20s pograłem i zwieszka. Znowu odpalam mało czasu gram zwieszka i tak w kółko.Kiedyś kilka razy wykakiwało mi „Frequency is out of range”. Gram w NFSU i zaweszało się cały czas w tym samym momencie albo po kilkudziesięciu minutach grania. Gram w Fifa Football 2005 Demo zero zwieszek a grałem baaaardzo dużo. Zwieszki wyglądały albo że ekran się robil czarny i cały czas powtarzał się jakiś dźwięk albo po prostu stawała gra wydająć dźwięk albo nie. Niekiey było jak mowiłem tak że „Frequency out of range” ale to tak móże bylo ze 4 razy od stycznia(wtedy kupiłem komputer).Co jest nie tak? Karta graficzna zasilacz karta dźwiękowa??? !!

CPU Athlon XP+ 2000

Radeon9200SE (sterowniki Omega 2.6.37)

Soltek SL-KT400A-C

Dźwiękówka zintegrowana Realtek nadmienię że jest uszkodzone wyjście jedno gdzie głośniki się podłącza(nie ma stereo jak trochę dobrze ustawie to mam obydwa głośniki ale chyba nie ma stereo)

Siećówka Realtek

Samsung 252S CD-RW

Samsung SD-616E (czy jakos tak)DVD

Philips 107t5 17" płaska (monitor)

Ból że ne mogę odczytać jaki zasilacz nie mogę zdjąć obudwy bo mam plomby a z tyłu pisze tylko AC230V.Jak to sprawdzić?

Windows98SE.

256Ram nie wiem jaki czy firmowy czy jak…

Western Digital Caviar 80GB 7200RPM

Może masz podkręconą karte graficzną .

Mój kumpel se podkręcił i miał coś podobnego tylko bez takiego komunikatu :-o

Nie nic nie było podkręcane

Hmm … Masz DirectX ??

Zainstalowałeś najnowsze sterowniki? - Zobacz w menadżerze sprzętu czy czegoś Ci nie brakuje …

Narazie tyle możemy określić jeżeli nie było nic podkręcane

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki karty graficznej …

Komunikat monitora o przekroczeniu krtycznych parametrów pracy. W ustawieniach gry zmniejsz częstotliwość odświerzania bądź rozdzielczość ekranu.

Karta graficzna TOTAL PORAŻKA! 64bitowa szyna, zaniżone taktowanie, powiem Ci tyle ze bedzie Ci sie wywalać wsyztsko i moze niebyc to iwna sterów!

Troche mało ramu :?

Noi zgaduj zgadula jaka zasiłka, spisz model obudowy bo pewno kupowales komplet, wiec bedzie mozna ustalic :slight_smile:

Gdzie jest ten model obudowy? Na fakturze? Sorry za takie pytania pewnie lamerskie no ale…

To ja wiem.

DirectX9.0c mam zainstalowany przez net.

Na początek zmniejsz rozdzielczość do 800 x 600 x32 kolory x 85 odświeżanie i sprawdz - przestaw też w grach na te parametry, jak będzie dobrze podwyższaj pojedyńcze wartości i sprawdzaj.

Ja bym przeszedł na catalisty np.4.9 bez aplikacji, na początek odinstaluj wszystko - dobrze posprzątaj, reset,systemowe stery i dopiero wgrywaj nowe stery.

Karta faktycznie cienka i w grach będziesz miał problemy.

Pamiętaj o sterownikach do płyty aby wgrać jak najnowsze jak komp będzie na sterach systemowych.

Caly czas mialem w tym Drake ale nie da sie odswieżania zmienić. Było w opcjach Default 16bit i 32 bit z default wziołem na 32 i pograłem troszke dłużej ale pózniej mi się wyłączył monitor i nie było dźwięku i reset :frowning: W właściwości ekranu>ustawienia>zawansowane>karta mam tylko takie opcje (do do odświeżania):

ustawienia domyślne karty

optymalne(tak cały czas mam załączone)

60hz

70hz

75hz

Zawazłyem że AGP jest ustawinoe na wyłączone i troszkę wyżej pisze że :

“SMARTGART zapewnia stabilność systemu ( ta…w sumie to na system nie narzekam jedynie na gry) i optymalnie testuje magistrale(ustawienia) i że zmiany mogą spowodować nie stabilność systemu”. W OSD (czy coś to menu w monitorze jest coś takiego " Frequency 68k\75hz"

Ja swoje ty swoje, jak masz płyte na VIA lub innym odinstaluj aplikacje i stery do karty, reset uruchom na systemowych i jak masz płyte VIA wgraj pakiet 4.49, restart kompa i wgrywasz catalisty 4.9.

Ustawiasz rozdzielczość 800x600 x 32 kolory minimum 85 Hz odświeżanie, przestawiasz w grach na to samo i testujesz.

AGP musi być włączone, świadczy to o braku sterowników do płyty głównej, WIN 98SE nie instaluje tych sterowników jak XP trzeba je zainstalować w miare jak najnowsze.

Poczytaj na Forum tu było dużo takich informacji.