Nie mogę konwertować dźwięku [VirtualDubMod]

Witam! Chciałbym zmienić w kilku filmach format dźwięku, lecz coś jest nie tak. Po wyborze formatu, w tym drugim oknie, nie ma żadnej opcji. Nawet jeśli kliknę “Pokaż wszystkie formaty” i wybiorę którąś z opcji, to i tak przy próbie zapisania nowego pliku pojawia się błąd. Może ktoś poradził sobie z takim problemem?

post-2337-13856533953557_thumb.jpg

Zainstaluj te kodeki do dźwięku

VirtualDub > File > File Information…

Jakie są właściwości strumienia audio?

Jaki kodek audio chcesz wykorzystać do rekompresji (jaki ma być docelowy format audio?)?

VirtualDub > Audio > Conversion…

Ustaw konwersję audio tak by było zgodne z kodekiem który chcesz użyć do kompresji.

Widzę, że na innych forach też odpowiedziałeś na ten temat. :stuck_out_tongue:

Informacje są w załączniku.

Docelowo chciałem użyć Lame MP3. Po zmianie próbkowania na 44100 i kanałów na stereo pojawiły się te opcje, które powinny, ale przy próbie zapisu i tak jest to samo.

post-2337-13856533957692_thumb.jpg

post-2337-13856533958011_thumb.jpg

Zmiana próbkowania nie jest konieczna dla Lame (w tym przypadku) - możesz zostawić oryginalne.

Zmiana kanałów na stereo - owszem jest wymagana.

Ale jeszcze… niemal na pewno również konieczna jest zmiana ‘precyzji przetwarzania’ (sample precision) - ustaw 16-bit.

Dzięki, zadziałało. Ale chciałbym jeszcze wiedzieć, co zrobić, żeby format dźwięku pozostał ten sam, czyli AC3?

Zwykle wykorzystujemy AC-3 ACM Codec tylko do dekompresji, ale można nim również ‘kompresować’.

Po prostu wybierz go zamiast Lame.

W takim przypadku nie jest konieczna zmiana sample precision, a kanały zmieniamy jeśli mamy taką potrzebę.

Jeśli celem jest zmniejszenie ścieżki audio… wybierz po prostu inne (ehm… mniejsze) bitrate w ustawieniach kodeka (oczywiście możesz też zmienić inne właściwości).

Podobną konwersję/rekompresję można wykonać np. w Avidemux (z wykorzystaniem Aften lub libavcodec).

Coś jest jednak nie tak. Po wyborze AC3 i odpowiedniej opcji (128 kB/s, 48000Hz), przy próbie zapisu znów ten sam błąd.

Proponuję inne rozwiazanie.

  1. Demuxowanie pliku avi (oddzielenie audio od video). Opisik znajdziesz np. tutaj.

  2. Przkonwertowanie ac3 na wav lub jak się uda zapisanie w VD lub VDM ścieżki dźwiękowej jako wav.

  3. Ręczna konwersja wav na mp3 np. za pomącą Audacity lub innej aplikacji.

  4. Połączenie video z nową ścieżką audio (opisik w linku z pkt. 1).

P.S. Programiku do konwersji ac3 na wav spróbuj poszukać w googlach. Ewentualnie spróbuj za pomocą BeSweet 1.5 GUI.

Edit.

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł (w programie Avidemux):

  1. Otwierasz plik w Avidemux.

  2. Zakładkę Video ustawiasz na Copy. Natomiast Audio na MP3 (LAME) i konfigurujesz go wedle życzenia. Format ustawiasz na AVI.

  3. Zapisujesz plik File —> Save —> Save video. Pamiętaj tylko, że nazwę pliku wynikowego musisz zapisać z rozszerzeniem *.avi bo program sam go nie zapisuje.

A może, udostępnij niewielki fragment tego wideo np. na http://kotuha.com?

Nie napisałeś czy i jak zmieniałeś audio.

Poza tym wypróbuj Avidemux.

Problem rozwiązałem inaczej. Natrafiłem na VirtualDubMod 1.6.0.0 Surround, dzięki któremu bez problemu mogłem ponownie (po zwiększeniu głośności) zapisać film z AC3 (128 kbs/s, 48000 Hz).

Edit

Musiałem jeszcze w jednym pliku zmienić bitrate na 384 kb/s. Teraz chyba wszystko jest ok. :smiley: