Chyba stery

Witam :slight_smile: Podczas grania w GTS SA wyskakuje mi takie okienko: (ale da sie grac dalej)

7f84ceafaa772d25m.jpg

Co to może byc?

Pozdrawiam :wink:

Wyczyść budę. Zmień stery na najnowsze. Podkręcałeś?

zasilacz też może niedomagać

Ronni_92 , mialem ten komunikat wczoraj - okazalo sie, ze karta graficzna sie przegrzewa bo wentylatorek na niej przestal pracowac.

Sprawdz temperature GPU -> link


Przepraszam za brak polskich liter

Ale w Evereście nie umiem znalezc temperatury karty graficznej :?

Wklej tu zrzut ekranowy z twojego odczytu Everestem.

Ja też coś takiego miałem kiedyś. Nawet potrafie zacytować początek tego komunikatu jak brzmiał u mnie bo nie sposób było go niezapamiętać:

“VPU Recover zresetował akcelerator graficzny ponieważ nie odpowiadał poleceniom sterownika ekranowego …”

Niestety rozwiązania nie znalazłem :frowning:

Antharas a czy to normalne, że procek na temparature 70 stopni :expressionless: ??

Który procek? Główny = CPU ? niebezpiecznie wysoko

Karty graficznej? W stresie, podczas grania w gry 3D może być tyle

Chipstet na płycie głównej? bardzo dużo o ile to w ogóle możliwe.

I wrzuć tego screena w końcu :okulary:

Antharas no dobra, dobra ;] Masz tego screena :wink:

06c2ff9a8d692c3dm.gif

Pozdrawiam :wink:

Głównemu procesorowi jest gorąco - przeczyść radiator i wentylator + nowa warstwa pasty na rdzeń i dobrze zamontuj (równo i radiator powinien dobrze przylegać do rdzenia procesora).

Wygląda na to, że twoja karta graficzna nie ma czujnika temperatury, bo rzeczywiście nie widzę nigdzie GPU na screenie. Otwórz obudowę przy włączonym kompie i zobacz, czy wentylator chodzi na grafice. Sprawdź (najlepiej po jakims czasie grania w wymagającą grę) na dotyk, czy karta graficzna jest bardzo gorąca (czy parzy) - jeśli tak, to wymiana chłodzenia na nowe.

Np GTA SA?

tak

Działa wentylator na karcie graficznej??