Chyba Virut,brak możliwości uruchomienia ComboFix

Witam,

Mam dość nie miły problem, otóż sąsiad podłączył sobie u mnie swój telefon komurkowy i pomimo,że Kaspersky znalazł i pokasował jakieś wirusy, mój komputer został czymś zainfekowany. Kaspesky znajduje coś takiego:

“virus Type_Win32 C:\Windows\systemvds.exe” poczym zaczyna skanować system i znajduje pełno wirusów “virus Type_Win32” pokolei je blokując, restartuje komputer i … windows się nie włancza. Czarna plansza i kursor. Koniec.

Przywróciłem system, Windows się uruchamia ale wciąż są te wirusy.

Chciałem przeskanować komputer ComboFixem i wrzucić loga, ale nie stety dostaje plansze:

"!!Uwaga!! kontynuacja nei jest bezpieczna!

Zawartość programu zostałą naruszona

strona producenta

Uwaga Twój komputer może być zainfekowany wirusem modyfikującym pliki ‘Virut’ "

i ComboFix samoczynnie się kasuje.

Proszę o pomoc nie wiem co robić, a nie chciałbym przeinstalowywać kompa, poraz kolejny z powodu syfu od kogoś :confused:

Dodam jeszcze,że pracuje na Windowsie Vista Business 32 bity.

Z góry dziękuje za pomoc.

Dodane 28.06.2009 (N) 16:15

Znalazłem wątek:

http://helpc.eu/viewtopic.php?f=26&t=1674

Ale mam odnośnie tego pytanie, mam na dysku przenośnym który był akurat podłączony bardzo ważne dane, czy metoda II jest w pełni skuteczna? Już przeżyje jeśli będe musiał postawić sysytem,ale nie moge utracić tamtych danych i sformatować tamtego dysku jak jest napisane w metodzie I ;/

Bardzo proszę o pomoc.

a zmień nazwę combofixa na obojętnie jaką i spróbuj uruchomić. daj log z hijack

Najlepiej stosować metodę III

Przedewszystkim dzięki za szybką odpowiedź:)

Próbowałem ściągnąć kilka razy ComboFix, zapisując jako ComboFix.com, albo 123.com, ale nie stety nie pomogło. Wciąż ten sam błąd.

Udało mi się natomiast puścić skan z HijackThis po zapisaniu jako HijackThis.com:

oto log:

http://www.wklejto.pl/37321

w logu nie widać viruta. zapuść program Dr.WEB CureIt

Dzięki, ale niestety nie moge tego ściągnąć. Komputer odmawia posłuszeństwa. Znalazłem za to podłączając pendriva(czystego przed podłączeniem) pliki “exploredrive.exe” oraz “autorun.inf!” i z tego co kojarzę właśnie takie wirusy pozazał Kaspersky,zanim zaczoł lainowo znajdować (rzekomke) zagrożenia. Właśnie miałem postawić na nowo system, kiedy to znalazłem.

Zastanawia mnie teraz, że skoro poprzednim razem ten wirus narobił mi tyle kłopotów, to nawet jeśli na nowo postawie system to po podłączeniu dysku przenośnego znowu się uaktywni i zabawa zacznie się od nowa:/

Jakieś propozycje jak się tego pozbyć ?? Dodam tylko,że nie działa mi już połowa programów m.in. notatnik :stuck_out_tongue:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=121

tym programem spróbuj wykończyć wirusy z pendriva

oraz spróbuj uruchomić program malwarebytes

Witam,

Dzięki wszystkim za pomoc. Niestety komp tak mi padł,że nie byłem w stanie wykonywać najprostrzych czynności, nie miałem neta więkrzość programów się nie uruchamiała, a o restarcie mogłem zapomnieć. Niestety pełen format dysku, a dysk przenośy i pendrive przeskanowałem przy pomocy Kaspersky Rescue Disk. To co jeszcze zostało usunoł Kaspersky Anti-Virus 9. Narazie wygląda wszystko dobrze, ale dla pewności jeszcze przeskanuje ComboFixem :slight_smile:

Dodane 02.07.2009 (Cz) 15:51

A oto log z ComboFixa:

http://www.wklejto.pl/37627

Proszę o spawdzenie:)