Ciąg dalszy niespodzianek win 11

Hejka ostatnio utworzylem temat ze zacina mi sie yt na win i przed formatem i po…

Teraz musiałem zrobic format zeby wylaczyc beta testy windowsa 11 i po zainstalowaniu na nowo win 11 i gier itd zauwazylem lagi dziwne moge pokazac kilkusekundowym filmikiem o co mi chodzi Filmik

Jedyna roznica to taka ze w3 mojej plycie b450 aurus m2 samsung evo 1 tb ktory mialem na slocie tym standardowym 2281 przenioslem na ten wyzej 22110 bo ten wspiera pci 4.0 i dysk tez i osiagi sa dwa razy szybsze a na miejsce starego wrzucilem nowy 1tb kioxan

i te scinki zauwazylem w cs gra sie ■■■■■■■■■■ ale nie wiesz w ktorym momecie bede mial scinke na mikrosekunde niby na krotka mete jest okay ale chcialbym ten blad usunąc macie pomysły ?

Cześć.

Gry teraz masz na kioxia 1TB?

Jeśli tak to może jego wina ponieważ z tego co pamiętam to na kioxia gry wolniej mi się ładowały a sam Win10 działał jakoś wolniej i musiałem wrócić na Samsunga .

Samsung w porównaniu od kioxia, działał o wiele szybciej tzn gry wczytywały się szybciej, W10 śmigał lepiej. Obecnie kioxia służy mi jako „pendrive” w obudowie zewnętrznej na HDD ( no nie będę pchał twardziela jak mogę SSD).

nie wlasnie nie ma to sensu przelozylem z slotu wolniejszego na szybszy samsungo evo i tam mam wszystko tak naprawde znaczy windowsa i gry

tylko teraz pytanmie czy tu wina jest znow windows i format potrzebny czy slot winny

Probowalem zamienic dyski slotami no ale wiadomo wtedy zadnego dysku bios nie wykrywal
pytanie moje jest takie czy istnioeje jakis program ktory monituruje prace podzespoolow podczas gry zeby ewentualnie wychwycic spadki wydajnosci