Ciągła aktualizacja Canon-Printer

Dlaczego każde uruchomienie Windows Update znajduje i instaluje mi tą samą aktualizację Canon-Printer?

Pobierz najnowsze sterowniki do drukarki ze strony Canon’a i zobaczymy…

Linkujesz temat sprzed 7 lat.

Tam jest poradnik jak zablokować aktualizację sterowników z Windows Update.
Przeczytaj artykuł do końca, a nie pisz głupot.
Pozdrawiam.

Pohamuj się trochę, gdyż to nie zmienia sensu mojej wypowiedzi. Jest sprzed 7 lat, wyłączenie WU z pewnością nie jest rozwiązaniem.

To nie jest wyłączenie WU tylko wyłączenie aktualizacji samych sterowników przez WU. Wszystkie aktualizacje systemu będą wciąż działały jak do tej pory nie będą aktualizowane tylko sterowniki. To rozwiązanie stare ale wciąż aktualne i zalecane kiedy właśnie są problemy ze sterownikami które zapodaje WU. Wtedy należy właśnie aktualizacje sterowników przez WU wyłączyć.

Jak wyłączyć automatyczną instalację lub aktualizację sterowników przez Windows Update (download.net.pl)

1 polubienie

Napisałem w skrócie, gdyż cała rozmowa jest o sterownikach i tytuł artykułu też. Trochę za mało mamy danych, aby iść na skróty. Wyłączenie aktualizacji nie spowoduje, że problem zniknie. Jedynie go ukryje.

Co nie zmienia faktu, że czasami wyłączenie aktualizacji sterowników przez WU to jedyne wyjście. Mi na przykład WU uporczywie sam instalował starszą wersję sterowników graficznych niż ta która była dostępna na stronie producenta grafiki. Przez co nie miałem w panelu graficznym wielu przydatnych opcji. Bo za każdym razem WU uporczywie i automatycznie podmieniał sterowniki na starszą wersję. Co zainstalowałem sterowniki ze strony producenta to zaraz były one podmieniane przez WU na starszą wersję a to dlatego tak bo MS sobie wymyślił, że sterowniki przez WU zawsze mają pierwszeństwo w instalacji. Jedynym wyjściem było wyłączenie automatycznej aktualizacji.

1 polubienie

Niejaki Burton (nie Cliff) poleca czyszczenie pamięci podręcznej Windows Update:
Problems with Windows Update repeatedly installing printer driver and a problem with Photo Apps' "Zoom to Fit" - Microsoft Q&A .

Jeden wyżej pisał, że sieknął formata i się naprawiło xD (najostateczniejsza ostateczność z ostatecznych)

Tu też tak radzo:
Windows Update bug triggers driver update loop on Windows 10 .

Jak MS lub Canon podbija ID aktualizacji to znowu wskoczy (i mam na myśli, że latka nie naprawia luk 0-day, mniejszych bugów i nie dodaje nowej funkcjonalności).