Ciągła blokada WP Poczty i 1Login'u

Witam!
Ostatnio zauważyłem, że od dwóch, może trzech dni WP blokuje mi Pocztę i 1Login oraz zmusza codziennie do zmiany hasła! :open_mouth: Ktoś też tak ma? Jak temu zapobiec? Nie chciałbym non-stop zmieniać hasła…
Z góry dzięki :slight_smile:

U mnie wszystko jest OK.

Ja ostatnio bawiłem się Outlookiem - tym nowym dla Win11. Już nawet nagrałem filmik na mój kanał. Mówię o tym:

No i bawię się tym właśnie od bodaj 1 lisatopada. Nie wiem, czy to od tego się nie zaczął ten problem…

Kontaktowałem się z agentem support’u WP poprzez czat Thulium, czy jakoś tak, ostadzonym na:
WP Pomoc

No i zmuszono mnie znów do zmiany hasła (ten drugi raz, czy tam trzeci, dziś rano).

Po zmianie hasła już nie mogę skonfigurować nowego Outlook’a (New). Pojawa się błąd:
image

Pewnie coś WP zablokowało, nie? Już w komentarzu pod moim video na YT napisałem, by nie kombinowali z kontem WP.

Mój fim:

Może aplikacja Microsoftu ma błędy i zachowuje się jak wirus - to jakby opakowanie strony www outlook.com w ramkę bez paska adresu z opcją użycia skrzynek innych firm.

Outlook to wieczny problem. Dzięki temu, że jest taki kapryśny i często trafiają się jakieś poprawki, które go unieruchmiają, jest co robić.

Np. potrafi działać idelanie, ale po zmianie hasła już trzeba zmienić np. szyfrowanie, czy uwierzytelnienie na inny rodzaj, i dopiero rusza. Czasami odbiera pocztę mimo absurdalnych ustawień, a czasami, trzeba go w, ogóle przeinstalować.

Generalnie fajna maszynka do zarabiania kasy za serwisy w firmach.

@krystian3w heh, rzeczywiście :smiley:

Outlook to wieczny problem. Dzięki temu, że jest taki kapryśny i często trafiają się jakieś poprawki, które go unieruchmiają, jest co robić.
Np. potrafi działać idelanie, ale po zmianie hasła już trzeba zmienić np. szyfrowanie, czy uwierzytelnienie na inny rodzaj, i dopiero rusza. Czasami odbiera pocztę mimo absurdalnych ustawień, a czasami, trzeba go w, ogóle przeinstalować.
Generalnie fajna maszynka do zarabiania kasy za serwisy w firmach.

@wasabi1084 To co zrobię, jeśli w 2024 ma być nim zastąpiona Poczta i Kalendarz w Win11, ten stary klient?

Póki co nie mam blokad konta. Ostatnią nałożyli mi 03.11.2023 o - uwaga - 03:21 w nocy :open_mouth:

Jeszcze jedno: jak usunąć całkiem konto z tego Outlooka (New)? Pytam, bo teraz pyta mnie tylko o hasło IMAP. Podaję poprawne i jest błąd - w ogóle nie „myśli”.

Tylko to jest…

Dodam jeszcze, że jeśli aktywuję upcję „Pokaż więcej” i powprowadzam ręcznie config, to nie można kliknąć „Kontynuuj” - opcja wyszarzana.

Serwer IMAP: imap.wp.pl
Port serwera IMAP: 993

Serwer SMTP:
smtp.wp.pl
port serwera SMTP: 465

Osobnego hasła do IMAP i SMTP chyba u WP nie ma;

W obu miejscach jest szyfrowanie SSL/TLS…

Przejrzyj dobrze, czy na pewno masz dobrze ustawione porty i szyfrowanie. Czy masz zaznaczone, że wymaga uwierzytelnienia itd.
Ewentualnie przestaw chwilowo na pop3 (oczywiście inne porty wtedy).

Nie używam już od co najmniej kilkunastu lat żadnego offline klienta poczty. Straciło to sens, odkąd internet jest szybki i łatwo dostępny.

Jak skonfigurować program pocztowy? - WP Pomoc
Na tej stronie piszą, że porty 993 i 465.

A jak się sprawuje WP na innych klientach?
Pytam, bo mam jedną skrzynkę, że tak powiem, u polskiej konkurencji (na onecie) i przy jej konfiguracji w thunderbirdzie trzeba mu ręcznie podać nazwę użytkownika, hasło i konfigurację bo inaczej głupieje. Może outlook np źle dociąga konfigurację.

Niby masz rację, ale ja np mam 3 skrzynki (jedna „oficjalna”, druga trochę mniej a trzecia do bardzo dziwnych rzeczy) i zbiorczo łatwiej się „pracuje” na kliencie „offline”.

No WP na innych klientach działa ok. Tylko teraz po kontakcie z agentem supportu przestał działać Outlook New. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy rzeczywiście coś zablokowali.

Obecnie nie mam blokady konta. Mam skonfigurowaną pocztę i Kalendarz oraz na smartfonie. Wszystko działa prócz tego Outlooka New.

Można sobie awaryjnie używać Thunderbird Supernova (115).

Możesz też na starcie testować układanie maili w maildir zamiast mbox.

Ja mam kilkadziesiąt skrzynek, i oczywiście o wiele łatwiej się pracuje na kliencie online. Wystarczy podpiąć wszystkie do jednego i po temacie, dostęp do tych samych danych z dowolnego urządzenia, kontrola dostępu, ciągłość. Np. zaczynam pisać email na jednym urządzeniu, kończę na innym itp.
Filtrowanie, etykietowanie, blokowanie, automatyczne odpowiedzi. Wszystko ustawiam raz i działa wszędzie.

Doskonale wiem ile zajmuje wykonywanie kopii, przywracanie kontaktów, filtrów, ustawień i cały z tym związany zamęt, bo biorę za to kasę od ludzi i firm, i zawsze mnie to bawi ile ludzie sobie robią kłopotu. Zwłaszcza jak narośnie to wszystko latami.

Gorzej jak ktoś ma ponad 40 GiB danych, że przekracza to standardowy G-mail / hotmail i poczty nie chcą się wyświetlać po IMAP na G-mailu / hotmailu. Darmowych serwerów www z 1 TB nie sieją.

Na pewno nie można cennych wiadomości powierzyć w ręce Onetu/Interii/WP/Gazety by się potem nie rozczarowywać, że wersja webowa nie działa znośnie przy takiej ilości danych na granicy normy (i większość raczej kopiuje maile po POP3).

No chyba że masz w firmie kilkadziesiąt skrzynek od deweloperki i projektów, które są rozsiane po różnych wirtualkach na domenach, które nie mogą być widoczne w Internecie. Wpięcie ich do klienta IMAP ratuje życie.

Ale fakt, to promil przypadków. W kwestii klient IMAP czy webmail, myślę że ostatecznie wygrywa przyzwyczajenie. Żeby zmienić przyzwyczajenie, trzeba poświęcić trochę czasu na odkrywanie nowego a niewielu ten sport lubi.

No i faktycznie przekroczenie pojemności gmaila po podpięciu skrzynek może być problemem, choć pewnie powiesz że znacznie taniej zapłacić za +GB niż tracić kilka/dziesiąt godzin rocznie na rekonfigurację poczty.

Ja z racji na przyzwyczajenie i sporą ilość skrzynek, które są widoczne tylko z sieci firmowej, używam Thunderbird. Wersja Supernova nawet zaczęła wyglądać i Thunderbird coraz mniej przypomina program z lat 2000-2010. Oczywiście TB ma masę drobnych problemów ale ma taki plus, że trzyma wszystko w jednym miejscu. Jak mi coś rypnie, to wyciągam cały katalog z backupu komputera na którym pracuję, kopiuję i działa. Tylko różnice synchronizują się po IMAP, kalendarz synchronizuje się z Google Calendar. Kontakty też podobno można synchronizować, ale akurat z nich za wiele nie korzystam. Na nierobienie backupu stacji roboczej jeszcze nie mogę sobie pozwolić :slight_smile:

Tak czy inaczej… fakt, że Gmail + dołączanie skrzynek to bardzo interesująca propozycja.