Ciągła praca hdd, przymulony system

@iJuliusz zrobił już chyba co się dało, niech sobie chłop odpocznie bo moralnie czuję że po tylu razach kiedy mi pomógł powinienem go nosić na barkach i zacząć komponować o Nim piosenki dla potomnych :slight_smile:
Zaoram dziś formatem bo do szału doprowadza mnie ciągle wyjący cooler i 100% wykorzystania cpu

Aktualizacja
Sprawdziłem sprzęt pod Linux Mint Live USB, przy odpalonych dziesięciu przeglądarkach i jednym uruchomionym szturchańcu max 50% użycia CPU. Czyli, że coś siedzi w systemie :frowning:

1 polubienie

Zaorałem, inna wersja, gpt nie mbr i wiecie co? Nic to nie dało (z trudem nie przeklinam). Co jest do jasnej ciasnej?

Spróbuj tego UV, ja bym nie zdziwił się, że procek nadal nie wejdzie na 100% przez ciepełko. To nic trudnego, naprawdę, a jak wzrosnie, to masz odpowiedź, ze to było winne. :slight_smile:

Wentylator się uspokoił bo poprawiłem cały cooler jak “Pan Bóg przykazał” no i temperaturki bardzo fajne, ale w menadżerze zadań nadal 99-100 % obciążenia CPU. Dać świeże logi?

1 polubienie

Zobacz w procesach, co ci tyle bierze.

Może aplikacja do pobierania/udostępniania torrentów sprawia takie problemy…

Nie wiem jak to ugryźć. Niby znalazłem jakieś opcje OC w biosie ale są nieaktywne

Vcore nie masz?


W obu przypadkach “Auto” ustawione na sztywno, nie da się zmienić. Płyta Gigabyte H77-D3H

eh… jak na sztywno, to lipa. :wink: Nie męczę wiecej.

Ok, wszystko się jakoś samo uspokoiło. Temat do zamknięcia. Dziękuję serdecznie wszystkim za zaangażowanie

2 polubienia