Ciągłe aktualizacje windowsa

(Anioek Baranek) #1

Witam, od 3 dni posiadam Win'a 7 home premium 64-bitowego i bez przerwy mam aktualizacje. Wczoraj 2 razy miałem do zainstalowania raz 130 a potem 120 akutalizacji, robiło się to ok. 1.5 godziny. Dzisiaj wchodzę i... znowu 100 aktualizacji. Dla świętego spokoju już je zainstalowałem. Ledwo skończyły się instalować i powitał mnie komunikat że windows znalazł kolejne, jak na razie 10. Poczekam jeszcze z 2 godziny i będzie 50. Co mam zrobić? W ciągu 2 dni zajęło mi to ok. 5GB na dysku. Na innym komputerze, też z win'em 7 ale 32-bitowym ostatnia aktualizacja była 4 dni temu i to bardzo niewielka a wcześniejsza ponad miesiąc temu.

(j24) #2

Zainstalowałeś jako nowego na tym komputerze i należy ustalić.

Co to była za instalka wersja początkowa z przed kilku lat czy już z SP1 ?

Jeżeli to był bez ServisPaka to nie ma się co dziwić że masz zaległości w poprawkach.

Gorzej gdyby to po kilku dniach nie ustało czyli w systemie poprawek coś mu się pokręciło i instaluje ponownie to samo.

Wiadomo że gdy system jest na bieżąco z poprawkami to takowe pojawiają się z reguły raz w miesiącu.

(VPN) #3

Co zrobić? Cierpliwie instalować. Niestety część aktualizacji wymaga instalacji innych, stąd pojawiają się partiami. Jak się uspokoi sugeruję zrobić sprzątanie, tj. uruchomić "Oczyszczanie dysku" z prawami administratora, zaznaczając przede wszystkim pozycje "Pliki kopii zapasowej dodatku Service Pack" oraz "Windows Update - oczyszczanie", co zwolni kilka GB miejsca na dysku. Można też dodatkowo usunąć zawartość folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - zawiera instalatory aktualizacji, które można skasować.

(Anioek Baranek) #4

Chyba faktycznie był bez SP1, szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Dopiero wczoraj po aktualizacjach dostałem komunikat "zainstalowano service pack" czy coś takiego.

(CrisPL) #5

To instalowałeś wszystkie poprawki od początku powstania systemu, więc nie dziw się, że tyle ich się instaluje.

(Michal Grzelak) #6

A tak na przyszłość lepiej zaraz po zainstalowaniu tego całego balastu zrobić obraz systemu operacyjnego na jakimś dysku zewnętrznym. Wtedy to przy jakichkolwiek problemach zrobisz sobie przywracanie systemu i nie będziesz musiał ponownie tracić tak dużo czasu na aktualizację.