Ciągłe bardzo wysokie użycie procesora

(pir0) #1

Problem polega na tym że od razu po starcie systemu użycie procesora jest prawie 100% a wykorzystanie pamięci ok. 1.5 gb. System w miarę świeży, zainstalowany ok 2 miesiące temu. Skanowałem malwarebytes anti-malware nic nie wykrył, tak samo po skanowaniu antywirusem (Avira).

(bart86) #2

zaraz po starcie a tak po chwili się to nie uspokaja?

(pir0) #3

Nie. Cały czas oscyluje w granicach 80-100%.

(bart86) #4

daj screen z menadżera zadań

(pir0) #5

Oto ss z menadżera zadań. A w między czasie wyskoczyły dwa komunikaty:

1. W komputerze brakuje pamięci. itd…

2. Java™ Web start 11.66.2.18-fcs

Error encountered while invoking Java Web Start (SysExec) C:\ProgramFiles\java\jre1.8.0_66\bin\javaws.exe2.thumb.jpg.d71e8769f38a9eeff41f35f30a971.thumb.jpg.47427d491f47c3ba645bc2ed7a2e

(bart86) #6

sprawdź czy masz niezainstalowane aktualizacje w systemie jeśli tak to jest to je zainstaluj

(pir0) #7

Aktualizacji nie chce jakoś pobierać. Cały czas pisze , pobieranie 45 aktualizacji rozmiar 0.00mb pobrano 0.00%.

A mam jeszcze jedno pytanie czy to jest możliwe?

http://iv.pl/images/66250448937658738658.jpg   sprawdzałem napięcia podczas składania komputera i wszystko było ok.

(bart86) #8

co do aktualizacji to wybierz tylko kilka do zainstalowania i trochę poczekaj u mnie też tak stoi kilka minut zanim zacznie pobierać, lub spróbuj w trybie awaryjnym

a co do napięć to nigdy nie wierz żadnemu programowi z takim napięciem na linii 12V komputer by nie tyle co się nie uruchomił co by nawet dioda się nie zaświeciła by był jak kamień, nic

(drunkula) #9

Mając 6,5 tysiąca procesów musi dostawać zadyszki - norma to gdzieś w okolicach 70-100. Windows 7 na 2GB RAM to też nie najlepszy pomysł.

Czy te procesy javy odpalasz celowo?

(bart86) #10

2GB na każdy system wystarczy nawet na 7 ci innego już programy czy przeglądarki

żeby zmniejszyć użycie ramu radzę wyłączyć aero czyli wygląd klasyczny i niektóre usługi windows jak windows search, automatyczna aktualizacja systemu, nigdy nie musiałem tak odchudzać systemu to ciężko mi napisać coś więcej

(pir0) #11

Przez noc system się zaktualizował i po restarcie jak na razie wszystko jest ok.

Teraz zużycie procesora to ok.10.15% i jest tylko 65 procesów o ok.800mb ram.

Co do tych ponad 6k procesów to nawet nie zauważyłem że aż tyle ich jest, a te procesy javy same się włączały ale znikły po aktualizacji javy.

Miałem 4 kości po 1gb ale komputer się nie chciał uruchomić, wyskakiwał Blue screen i wypiąłem 2 kości i poszedł, możliwe że kość padła ale to sprawdzę przy okazji.

Tak więc dzięki za pomoc.

(jajecpl) #12

http://www.tweaks.pl/przyspieszanie-ladowania-windows-7/