Ciągłe bardzo wysokie użycie procesora

Problem polega na tym że od razu po starcie systemu użycie procesora jest prawie 100% a wykorzystanie pamięci ok. 1.5 gb. System w miarę świeży, zainstalowany ok 2 miesiące temu. Skanowałem malwarebytes anti-malware nic nie wykrył, tak samo po skanowaniu antywirusem (Avira).

zaraz po starcie a tak po chwili się to nie uspokaja?

Nie. Cały czas oscyluje w granicach 80-100%.

daj screen z menadżera zadań

Oto ss z menadżera zadań. A w między czasie wyskoczyły dwa komunikaty:

  1. W komputerze brakuje pamięci. itd…

  2. Java™ Web start 11.66.2.18-fcs

Error encountered while invoking Java Web Start (SysExec) C:\ProgramFiles\java\jre1.8.0_66\bin\javaws.exe2.thumb.jpg.d71e8769f38a9eeff41f35f30a971.thumb.jpg.47427d491f47c3ba645bc2ed7a2e

sprawdź czy masz niezainstalowane aktualizacje w systemie jeśli tak to jest to je zainstaluj

Aktualizacji nie chce jakoś pobierać. Cały czas pisze , pobieranie 45 aktualizacji rozmiar 0.00mb pobrano 0.00%.

A mam jeszcze jedno pytanie czy to jest możliwe?

http://iv.pl/images/66250448937658738658.jpg   sprawdzałem napięcia podczas składania komputera i wszystko było ok.

 

 

co do aktualizacji to wybierz tylko kilka do zainstalowania i trochę poczekaj u mnie też tak stoi kilka minut zanim zacznie pobierać, lub spróbuj w trybie awaryjnym

a co do napięć to nigdy nie wierz żadnemu programowi z takim napięciem na linii 12V komputer by nie tyle co się nie uruchomił co by nawet dioda się nie zaświeciła by był jak kamień, nic

Mając 6,5 tysiąca procesów musi dostawać zadyszki - norma to gdzieś w okolicach 70-100. Windows 7 na 2GB RAM to też nie najlepszy pomysł.

Czy te procesy javy odpalasz celowo?

2GB na każdy system wystarczy nawet na 7 ci innego już programy czy przeglądarki

żeby zmniejszyć użycie ramu radzę wyłączyć aero czyli wygląd klasyczny i niektóre usługi windows jak windows search, automatyczna aktualizacja systemu, nigdy nie musiałem tak odchudzać systemu to ciężko mi napisać coś więcej

Przez noc system się zaktualizował i po restarcie jak na razie wszystko jest ok.

Teraz zużycie procesora to ok.10.15% i jest tylko 65 procesów o ok.800mb ram.

Co do tych ponad 6k procesów to nawet nie zauważyłem że aż tyle ich jest, a te procesy javy same się włączały ale znikły po aktualizacji javy.

Miałem 4 kości po 1gb ale komputer się nie chciał uruchomić, wyskakiwał Blue screen i wypiąłem 2 kości i poszedł, możliwe że kość padła ale to sprawdzę przy okazji.

Tak więc dzięki za pomoc.

http://www.tweaks.pl/przyspieszanie-ladowania-windows-7/