Ciągłe BSOD'y


(Adamsubzero) #1

Witam. Mam problem z komputerem ponieważ od jakiegoś czasu pojawiają mi się na nim BSOD'y. Wszystko jest pokazane na zdjęciach jak to wygląda. Format, reinstalacja sterowników, nic nie pomaga. Dzieje się to zarówno bez obciążenia jak i w czasie grania bardzo szybko. Poniżej zdjęcia z problemem. Na jednym z nich pokazany jest ekran jak wygląda zaraz przed ukazaniem się problemu (rozjechany obraz). http://imageshack.us/g/191/dsc00010ii.jpg/


(Seba_K.) #2

Na początek zrób test pamięci programem MemTest86+. Jesli nic nie wykaże zrób dokładny scan dysku twardego (HDTune). Przyjrzyj się też zasilaczowi czy nie ma skoków napięć (np SpeedFan). Zrób też dokładny scan w poszukiwaniu wirusów. Tutaj masz stronę z kodami błędów (BSOD): http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind ... od-a11.htm i możliwościami rozwiązań.


(Adamsubzero) #3

Otóz właśnie podejrzewam, że problem tkwi w pamięciach, ale chcę być pewien bo to wydatek ok. 250zł. Problem polega na tym i to od dłuższego czasu, że podczas uruchamiania komputera zawsze pokazuje mi, że nowy CPU został zainstalowany, co jest równoznaczne, że coś było motane przy częściach. Napięcia są dobre, sprawdzane 2 miernikami, temperatury też, wirusów nie ma, HDtune również puszczałem, również bez problemów. Chociaż widać, że dysk spowolnił (chyba), ma już 7lat, ale test niczego złego nie wykazał. Zauważyłem, że jeśli obniżę opóźnienia z 7-7-7-20 na 9-9-9-25 to wydaje się jakby działało stabilniej przez dłuższy czas. Puszczę do końca ten Memtest na 7-7-7-20 i powiem.


(Seba_K.) #4

Można też trochę podnieść napięcie pamięci. To zazwyczaj wpływa pozytywnie na stabilność. Minimalne (zalecane) napięcie dla tych pamięci to 1,65V.


(Adamsubzero) #5

Rozumieć mam przez to, że to jest głównym prowodyrem zajścia http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc00013es.jpg/ ?


(kowal.luk) #6

tak, ewidentnie błąd pamięci, lub niedobrane do płyty głównej


(Adamsubzero) #7

Witam. Kości wymienione, w MemTeście problemów nie ma, ale problem wciąż się pojawia. Kto kolwiek wie co może być tego powodem? Dodatkowo zamieszczam skany z OTL.

http://wklej.to/qI5Fk

http://wklej.to/vUQgg