Ciągle dzwoni ukryty numer

Witam,

od jakiegoś czasu co parę godz. dzwoni do mnie nieznany numer a kiedy odbiorę słyszę przez parę sek. muzyczkę i się rozłącza. Wiecie może o co chodzi? Powinienem iść z tym do operatora?

Pewnie jakiemuś baranowi się nudzi. Jak masz telefon na symbianie lub jakimś innym systemie to zainstaluj program typu blacklist i po sprawie.

Niestety mam samsunga d900i. Ma on czarna listę ale nie blokuje ukrytych numerów. Mi się wydaje że to dzwoni jakiś automat.

  1. Jeśli złapałeś połączenie czyli jest ślad u operatora.

Lecz operator nic ci nie powie. Obowiązuje go tajemnica danych osobowych.

Również nie wszystkie telefony przepuszczają te tak zwaną białą czy czarna listę.

To nie rozwiązanie.

Jedynie zgłosić fakt na POLICJE - niema innej opcji.

Policja musi wnioskować o dane.

Oczywiście z dokładnymi godzinami połączeń które doszły do skutku.

A na POLICJI ? Przyjmą zgłoszenie albo nie. W zależności od funkcjonariusza.

Pytania standardowe:

-Kiedy dzwoni.

-Czy ktoś wcześniej groził.

i jak zwykle bywa spławienie delikwenta … Proszę się zgłosić jak to będzie częściej.

:!: Pozostaje nam być twardym i nie dać się spławić.

Przerobiłem to już.

Puszczenie sygnała to nie połączenie.

Ostatnio słyszałem o tym w radio. Tylko nie pamiętam, jaka firma wydzwania po ludziach nieraz o 5 rano. Zgłoś operatorowi. Powinni wiedzieć jak to wyłączyć.

ja też miałem takie telefony z ukrytego numeru muzyczka grała i po jakiś 30 sekundach się rozłączał

I co zrobiłeś?

nic :stuck_out_tongue:

Może to wyglądać z goła inaczej. Na przykład dzwoni do Ciebie automat, Ty odbierasz i słyszyszysz jakąś muzykę, a w tym czasie automat łączy Cię z numerem telefonu na przykład w Australii. Potem przychodzi wielki rachunek.

jak osoba trzeba może połączyc kogos z drugim telefonem #-o to bylo dobre =D> =D>

na policje nie ma co zglaszac, bo jedynie Cie spławią, a w najlepszym wypadku na zakonczenie sprawy bedziesz czekal dobre pol roku

Zmień numer (jeśli się da a pewnie niestety nie ma takiej możliwości :frowning: ).

Mam MIX w Plusie więc zmiana numeru raczej odpada.