Ciągle jakieś błędy - ciągle muszę restartować kompa

Witam,

wszystko zaczęło się od tego, ze póki jeszcze miałem Avirę, do niedawna, wyskakiwał mi ciągle błąd rcimage.dll - że został usunięty plik i nie można go było załadować czy jakoś tak - niestety nie mogłem zrobić screena, bo nic już wtedy nie chodziło, można było jedynie zrestartować komputer.

Udało mi się jednak zrobić kilka screenów, które Wam chcę pokazać, żeby było wiadomo o jakie komunikaty chodzi:

0e163530779b6c53.jpg

325e1c3557445b99.jpg

06d545a0e72398c8.jpg

ecd67f6857dbc630.jpg

3c4e6ad67ab8f903.jpg

a72cc0e716c746femed.jpg

9c048efdba2616d8.jpg

Odinstalowałem już Avirę i problem z rcimage.dll zniknął - tzn nie pokazuje się żadne okno dialogowe na jego temat.

Za każdym razem po wystąpieniu takiego błędu muszę restartować komputer, bo nie da się na nim pracować.

Daję też loga z hjt

http://wklej.org/id/54876/

  • Innym razem też znowu po włączeniu kompa nie załadował sterowników do karty dźwiękowej i kazał je instalować, kiedy chciałem włączyć muzykę w winampie.

  • Innym razem znowu pytał mnie po załadowaniu windowsa o hasło do konta użytkownika, jak u mnie nie ma kont użytkownika przecież - a jeśli są, to nigdy o nie nie pyta, tylko normalnie się włącza windows, widać pulpit i w ogóle. Oczywiście hasła nie było, tylko trzeba było enter wpisać - ale to bez sensu, bo zanim nie wcisnąłem enter, to nie załadował się do końca windows.

  • A jeszcze też miałem taki komunikat: “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000005). Kliknij przycisk OK. aby zakończyć aplikację.”

  • Z samym Explorerem to w ogóle był dramat,bo mi się pojawiał komunikat, że Explorer musi zostać zamknięty bo jakiś błąd wystąpił, po czym wszystko znikało z pulpitu, za chwilę się pojawiało i znowu ten sam błąd, to ja “OKay”, i znowu to samo… i tak do nieskończoności.

Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Ostatnio wymieniłem pamięć na 1gb DDR i mam teraz dwie, jedną gigówkę i jedną 256 mb - trudno powiedzieć, czy to od tego, bo przez kilka dni normalnie działał system a potem dopiero błędów jak śnieg.

A może to po prostu wirus jakiś, albo błąd w systemie :confused:

Powiem tylko, ze nigdy mi się aż tyle błędów na raz nie pojawiło.

Najpierw to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.16.830 Oczyść kompa, potem napraw błędy rejestru!

Zrobiłem Ccleanerea, ale teraz jak mam ten rejestr oczyścić - chyba ze to co zrobiłem za pomocą Ccleanera to było czyszczenie rejestru :expressionless:

Wykonaj najpierw Tworzenie kopii rejestru systemu Windows

oraz

Przeczyść rejestr tymi programami: http://www.eusing.com/free_registry_cle … leaner.htm oraz http://www.softproject.yoyo.pl/index.php?page=cleangp

Bluescreen (BSOD) - szukanie przyczyny powstawania odczytaj plik DMP i daj na forum

Kliknij start => uruchom i wpisz sfc /purgecache. (ale wcześniej koniecznie wykonaj kopię zapasową rejestru oraz zrób punkt przywracania rejestru (start => wszystkie programy > akcesoria => narzędzia systemowe => przywracanie systemu)

zakładka rejestr/skanuj by znaleźć problemy/możesz utworzyć kopię rejestru/napraw zaznaczone problemy.

Zrobiłem co trzeba, ale w ogóle to jakieś dziwne. bo mi pokazała ponad 1000 plików różnych - w szczególności *.db - usunąłem je i inne które mi pokazało też - z wyjątkiem tych z których korzystały aktualnie programy oraz te które uważałem za potrzebne - było tego około 10/1000

Problem polega na tym, że pojawiają się znowu nowe błędy m.in. takie:

7235a41be7c7521a.jpg

Poza tym jak włączam programy jakieś (*.exe) to okno w ogóle zrobiło się jak z windowsa 98

a5770a449a75f671.jpg

zamiast:

cbc9beeee0eecdbcmed.jpg

A ten winlogon.exe to mnie zastanawia, bo gdzies w necie pisało że to jakiś trojan :confused:

Bluscreena dawno nie widziałem -= w każdym razie nie na tym kompie - ściągnąłem program “dbg_x86_6.11.1.402.msi” ale niestety nie wiem co mam w nim zrobić i jak odczytać plik DMP - po prostu nie wiem co 3ba zrobić po uruchomieniu windbg :confused:

można spytać gdzie?

Nie jest on trojanem :roll:

http://translate.google.pl/translate?hl … D%26sa%3DG

______________________________

Fix w HijackThis. Daj log z Combofix.

Jak odczytać plik DMP masz tutaj opisane => Bluescreen (BSOD) - szukanie przyczyny powstawania punkt 1

tutaj http://komputery.katalogi.pl/Problem_z_ … 89306.html

Chodzi o to, że aby odczytać DMP, trzeba najpierw coś poruszać w windbg , a co tam 3ba zrobić to nie wiem, dlatego jakby mi ktoś powiedział, to bym dał loga, czy co tam, z tego pliku DMP - nie wiem czy dobrze rozumiem, w każdym razie jak nie mam nić w C:/windows, co można by powiąza w jakiś sposób z DMP - przynajmniej nic, co jest napisane na tej stronie, którą poleciłeś.

Zaraz dam loga z Combofixa

…ale najpierw jeszcze jeden błąd, który mi się pokazał po tym jak chciałem włączyć muzykę w Winampie:

e844e0d0cc1a3bdd.jpg

Dodane 28.02.2009 (So) 19:02

A oto log z Combofixa

http://www.wklej.org/id/58495/

Sprawdźcie proszę ![-o<

Wejdź w C:/Windows/Minidump i sprawdź, czy są tam pliki DMP. Jeśli tak, to wrzuć je np. na rapidshare, a ktoś inny je odczyta.

Próbowałeś zwykłymi formatami?

Ok, więc mam te pliki, dodałem do Rapidshare, są tu:

http://rapidshare.com/files/204053918/p … P.rar.html

Jeśli można prosić o sprawdzenie to był bym dźwięczny :smiley:

…aaa… i pojawiły się nowe jakieś błędy, oto one:

1. takie coś mi się ostatnimi czasy ciągle pojawiało po włączeniu kompa - tzn wczoraj w zasadzie tylko za każdym razem jak włączałem komputer:

2ce37d80ee2cb5b9.jpg

2. A to mnie CAŁKOWICIE ZADZIWIŁO bo NIE MAM JUŻ TEGO PROGRAMU W KOMPUTERZE (chodzi o Avirę Antyvirusa). Usunąłem go 10 dni temu (zgodnie z tym co napisałem na samym początku tego tematu), poza tym nie ma go też w “Dodaj/Usuń programy”. Podobnie też nie ma w dodaj/usuń AdKillera - którego odinstalowałem, a mimo to mi się wciąz uruchamia.

8cc964d7daf37feb.jpg

3. Trzeci problem, to to, że ostatnio coraz częściej komputer się samoistnie restartuje - tzn nie działo się to jeszcze podczas mojej pracy na kompie, ale np mam tak, ze:

  • włączam go,

  • widzę że się włącza

  • idę gdzieś na chwilę,

  • minęło jakieś 5 minut,

  • przychodzę, a ten znowu się włącza

Czasem też jest tak, że zostawię włączoną muzykę, idę gdzieś, przychodzę z powrotem, a on się zresetował :expressionless:

5. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa. Kiedy go włączam, to muszę najpierw nacisnąć przycisk F1 , a potem dopiero się ładuje Windows :expressionless: - można coś z tym zrobić??

Kod 0x00000050 => Błędy systemu Windows (kody BSOD)

4dr14n , sprawdź dokładnie, czy nie pozostały jakieś pliki po Avirze. Zobacz też, czy nie pozostały jakieś usługi :arrow:

Start->Panel Sterowania->Wydajność i konserwacja->Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Usługi.