Ciągłe logowanie na forum

Witam,

Gdy wchodzę na stronę tutaj, loguję się. Lecz tak jakby tego procesu nie było w ogóle, bo nie mogę ani pisać w SB, ani pisać czy przeglądać postów (w panelu wyżej jest jednak widoczne, że się zalogowałem). Dopiero, jak powtórzę ten proces (klikam np. na zobacz swoje posty i wyskakuje mi okienko logowania i tam ponawiam dane), jest ok. Czemu tak jest… :shock:

Czyściłem już cookies i nic to nie dało. Ciągle mam takie same ustawienia internetowe, a to dzieje się od conajmniej 2-ch tygodni, zarówno w IE jak i Firefoxie… Proszę o pomoc, mam WinXP.

  1. Sprawdź, czy nie masz jakiegoś szpieguna uprawiającego coś na kształt phishingu.

  2. Sprawdź poziom zabezpieczeń w IE (Narzędzia > Opcje internetowe > zakładka Zabezpieczenia)

  3. Spróbuj dodać dobreprogramy.pl do zaufanych (ta sama zakładka).

Sprawdzałem, AdAware, SpyBoot ale nic nie wykryły

Jak już wspomniałem, ustawienia mam cały czas takie same, a problem istnieje od dwóch tygodni. Niemniej jednak sprawdziłem i mam to, co miałem po instalacji 50 dni temu.

Zarówno IE jak i FF tak się zachowują, i nie wiem dlaczego. Dodałem i nic.

Co jeszcze mogę zrobić :frowning:

Usuń ciasteczka

Pozdrawiam :wink:

a katalog TEMP wyczyść

Logujesz się ze specjalnej strony (link u góry po prawej) czy z szybkiego logowania (bodaj na dole nad shoutboxem albo u góry, nad forum - nie logowałem się już długo :-D)? Czy oba punkty logowania działają dla Ciebie tak samo i… nie działają prawidłowo?

Logowałem się z wszystkich dostępnych miejsc i mam to samo cały czas… Nie wiem, czemu tak :frowning:

Niestety w tej sytuacji jestem bezsilny - gdybym ja miał taki problem, użyłbym fiddlera do podsłuchania własnych zapytań HTTP i zdiagnozował przyczynę nie permanentnego logowania (tak to się w zasadzie robi). Niestety wymaga to elementarnej wiedzy na temat HTTP i działania strony na którą się logujesz (tutaj: phpBB), więc przy braku pomysłów niewiele mogę dalej pomóc, przykro mi. :frowning:

Wywaliłem zawartość UserData i Cookies, z profilu mojego. Za pierwszym razem zalogował się dobrze. Po chwili już nie. Teraz spróbowałem i zalogował się dobrze ;/ A tak na marginesie to nie dziwne, że mimo iż mam jedno konto, o nazwie X (uprawnienia admina), to i tak mam tu folder Administrator i tożsame konto?

Nie, nie dziwne (zakładam, że mówimy o systemach po NT). Uprawnienia to tak naprawdę grupy użytkowników, które określają uprawnienia. Np. jeśli dostęp do drukarki ma mieć kilku z logujących się na kompie userów, tworzysz grupę ‘drukujący’ i dodajesz do niej siebie i siostrę - rodzice drukować nie mogą. :smiley: Nie inaczej jest z prawami administracyjnymi - Administratorzy to grupa, która posiada pewien zestaw uprawnień (tzw. grupa wbudowana systemu) i przy instalacji systemu musi powstać konto administracyjne z maksymalnymi uprawnieniami (żeby np. dało się tworzyć innych userów). To, że dodałeś użytkownika X i nadałeś mu prawa administracyjne (czy raczej: dodałeś go do grupy Administratorzy) czyni administratorem z punktu widzenia możliwości operowania na systemie, ale to nie to samo co konto Administrator (które jest takim samym kontem jak pozostałe, tyle że tworzonym automatycznie przez system przy instalacji).

A nie ma możliwości wlepienia tutaj tych połączeń (jak np. ping czy log)? Żeby ktoś mógł zobaczyć, o co chodzi…

Nope, nie ma takiej możliwości.

Problem tkwił w tym, iż adres forum to

forum.dobreprogramy.pl a nie www.forum.dobreprogramy.pl

Po długiej walce z problemem i dzięki pomocy i masy czasu ze strony lazikara , dwukrotne logowanie to już przeszłość… Więc jeśli ktoś ma taki problem, niech najpierw zobaczy, jaki adres wpisuje do wyszukiwarki… :slight_smile: