Ciągle mrugająca diodka routera


(adan2013) #1

Posiadam router D-link GO-RT-N150. Jeżeli podepnę kabel bezpośrednio do komputer to mam internet, a jeżeli podepnę do routera to diodka internetu ciągle mruga. a router nie odpowiada. Jak można to naprawić?


(fiesta) #2

Kto jest Twoim dostawcą? Router jest skonfigurowany? Jakie parametry ma łącze ?


(adan2013) #3

Dostawcą jest spółdzielnia mieszkaniowa. Router raczej dobrze skonfigurowany. A konkretnie o jakie parametry chodzi?


(pysiu) #4

Może być tak że masz dodatkowo blokowany adres mac innych urządzeń i tylko działa ci tylko wtedy gdy podłączysz komputer dla tego możesz  sklonować adres mac z karty sieciowej komputera  do  routera .


(bachus) #5

Pytanie zasadnicze:

  • czy działało wcześniej?

  • gdzie są powpinane kable? W jakie gniazda routera?

Opisz dokładnie problem.


(adan2013) #6

Zawsze było tak:

INTERNET-główny kabel od internetu

PORT 1-komputer (ten na którym jest internet po podpięciu)

PORT 2-laptop

PORT 3-drukarka

PORT 4-pusty

 

Czasami bywało tak, że diodka na routerze od internetu mrugała bardzo szybko (i internetu nie było), ale po max godzinie wszystko wracało do normy.

Teraz jest tak na okrągło. Dołączam też filmik z routerem tylko, że diodka mruga tak szybko, że nie jest to dobrze widoczne.

http://pl.tinypic.com/r/2j5nzfc/8


(roobal) #7

Porty LAN się nie świecą, w czasie nagrywania filmiku odłączałeś kable? Piszesz, że po godzinie wraca do normy, co to oznacza? Internet wtedy działa?

Producent w specyfikacji nie wymienia opcji klonowania MACów, więc pozostanie Ci zgłosić zmianę MAC adresu.


(adan2013) #8

Kable były w tedy odłączone. Dzwoniłem do spółdzielni ale oni powiedzieli że u nich wszystko w porządku i że to na pewno wina uszkodzonego routera, ale zdobyłem drugi router D-Linka (na 100% działający) i u niego to samo się działo. Co do poprzednich problemów to było tak że diodka mrugała szybko maksymalnie jedną godzinę i nie było internetu, a później wszystko wracało do normy.


(bachus) #9

Ale zaraz… Router masz od spółdzielni, czy swój? Na samym kablu przecież internet działa, to o co chodzi? Jak jest router skonfigurowany? Kto jest dostawcą internetu? Daj adres jakiejś strony, dokumentacje na stronie czy cuś…


(roobal) #10

Nadal nie wyjaśniłeś co oznacza zwrot “wszystko wraca do normy”.

Jak pisał, spółdzielnia mieszkaniowa, już jeden był taki co miał internet ze spółdzielni. Prawdopodobnie to jest ten dostawca :arrow: http://tsm.tarnobrzeg.pl/tvk/


(adan2013) #11

Już wszystko gra. Okazało się że to oni mieli źle poprzestawiane.