Ciągle musze klikać w aktywne okno aby coś napisać

Witam, zastanawiałem się gdzie ten temat napisać. Czy sieci komputerowe czy tu. Ale jak mam problem to piszę tutaj. Przedwczoraj zakupiłem adapter USP WIFI TP-Link 300 mb/s. Raz ciągle mnie rozłącza, ale o tym pisałem w sieciach, to tu ciągle mam nie aktywne okno w polu pisania. Nie wiem, czy oprogramowanie TP-link jest wadliwe czy router jest słaby.

O co chodzi z tym aktywnym polem, stroną? Gdy miałem na LAN, było spoko. Gdy zakupiłem ten adapter to jak pisze długo, to okazuje się, że nic nie napisałem lub bardzo mało i muszę co chwila klikać w aktywna stronę.

Przykład. Pisze tutaj co jakiś czas, dalej pisze i stop gdy pisze dalej tekstu nie ma, więc muszę znowu zrobić klik na aktywne okno FF i dalej pisać. To jest wkurzające! jak tak dalej będzię, to przeciagnę kabel przez korytarz i wywale ten TP-LINK. Co to może być?

Problemem może być TP-LINK Wireless Configuration Utility.

gry-inne-programy-sie-same-minimalizuja-jakas-minute-t532416.html#p3329531

Hej,

Odinstaluj program, o który pisze falcon89 i pozwól, by konfiguracją połączeń zajął się system Windows. Po deinstalacji programu - nie tylko wyrzuceniu go z autostartu - restart systemu i ponowna konfiguracja domyślnego połączenia z siecią WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To w takim razie ja zapytam, po co jest TP-LINK Wireless Configuration Utility. skoro takie problemy robi?

Hej,

To program, w którym możemy zarządzać ustawieniami połączeń z sieciami WiFi oraz samą kartą WiFi. Aczkolwiek równie dobrze można robić to przy pomocy narzędzi wbudowanych w system Windows.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A co najlepiej polecasz? Lepiej odinstalować to co falcon89 napisał? Chyba a na pewno tak zrobię:)

Hej,

Tak, usunąć program. Po tym przeczyścić dysk i rejestr przy pomocy CCleanera, a połączenie skonfigurować poprzez narzędzie wbudowane w system. I wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A to też rozwiąże problem ze zrywaniem połączenia z netem? Bo ciągle muszę wpisywać hasło WPA.

Hej,

Myślę, że to może być ze sobą dość mocno powiązane. Zresztą odinstalowanie zajmie kilka chwil i gdyby się okazało, że to jednak niepoprawny trop, to ponowna instalacja to też minuta bądź dwie…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowałem ten program, uruchomiłem CCleaner, wykonałem restart i jest narazie ok. Jak by co to napiszę o problemie. Jak na razie dziękuję za pomoc.