Ciągle muszę się logować... a chcę być stale zalogowany

No tak właśnie, na wszystkich stronach codziennie muszę się logować. Niby ok, “bezpieczniej”, ale… ale po kolei:

Kilka dni temu (dokładnie 6 dni temu) wyczyściłem wszystkie ciasteczka w przeglądarce SlimJet (opartej o Chromium), bo był problem ze stroną intercity. Wcześniej nie czyściłem ich kilka lat.
Komputer prywatny, konto prywatne, tylko ja z niego korzystam.

No i od tego czasu codziennie muszę się wszędzie logować. Do googli, do youtuba (oczywiście tu albo tu), do faceboka, na dobrychprogramch lub forum DP, na innych forach, na twittera… i dosłownie wszędzie. Hasła w przeglądarce są oczywiście zapisane.
Oczywiście pomijam tu bank, który automatycznie po 10 minutach wylogowuje, czy inne tego typu strony.

Co zrobić, aby było jak jeszcze tydzień temu, gdzie wszędzie tam, gdzie chciałem, byłem zalogowany “na stałe”, to znaczy po wpisaniu adresu strona otwierała się od razu z zalogowanym mną?

A nie możesz zaznaczyć zapamiętaj podczas logowania?

1 polubienie

Usuń cały profil przeglądarki i zacznij od początku :wink: Przerabiałem to z GC. Czasami Cache Cookies zostaje uszkodzony i tylko reset do zera daje poprawę.

3 polubienia

Trzeba było usunąć ciasteczka / localStorage Intercity.

Czasem nie ma takiej opcji (np. na Facebooku), ale np. na DP jest i to nie pomaga.

Tak robiłem i to nie pomagało (cały czas twierdził, że strona jest też otwarta na innej karcie), dopiero wyczyszczenie wszystkich pomogło. Na tamto… :wink:

No tego wolałbym uniknąć. To ostateczność. To jak “format”, gdy coś nie działa. :wink: Owszem, pomaga, ale często jest inny sposób. I tu też wolałbym coś pokombinować w samych ustawieniach.

Próbowałeś może dodatkiem Click&Clean lub EditThisCookie?

To chyba też zależy jak masz ustawione zabezpieczenia (na Facebook) bo ja logując się na facebook
mam taką opcję tyle że z niej niekorzystam.:wink:

To dobry moment na zainstalowanie menedżera haseł :wink:

Chrome ma swój, slimjet dodał swój, na co 3?

Ja na FB nawet w trybie prywatnym nie widzę opcji zapamiętaj mnie / nie wyloguj.

Nie, nie znam ich, zobaczę.

Oczywiście opcja autologowania “niby” jest zaznaczona:

Ustawienia >ustawienia treści >Pliki cookie >zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki -Blokuj pliki cookie innych firm - wyłącz to bo usuwa Ci ciasteczka i nie ma co pamiętać

Tak, tak mam oczywiście.

Sprawdź czy masz Chrome ustawienia JavaScript Dozwolone

BTW. Miałem tak długi czas na FF, też za każdym uruchomieniem komputera i włączeniem np. portalu DobreProgramy musiałem się logować do profilu, a od chyba tygodnia, jak raz się zalogowałem, tak cały czas jestem zalogowany.
Nic nie ustawiałem dodatkowo, była aktualizacja w międzyczasie.

forum jak coś robi co włączenie nowe ciastko przy pierwszym otwarciu forum - wychwyciłem jak raz czyściłem dane z ostatniej godziny (a logowanie miałem 2-3 dni wcześniej i jakoś wylogowało takie małe czyszczenie).

1 polubienie

Po to, żeby mieć jeden, w dodatku niezależny od przeglądarki :slight_smile:

No wszystko fajnie, ale ja nic nie zmieniałem. Tylko wyczyściłem dane przeglądania. I to też tylko niektóre. Reszta - bez zmian…