Ciągłe ostrzeżenia ZoneAlarm

Siemka

No więc do żeczy:

To już dzieje się od bardzo dawna, ale ostatnio troche mnie to wnerwiło ;/…

Włączam Assassin’s Creed gram chwilę, jestem już przy końcu gry a tu gra sie minimalizuje, i ZoneAlarm wyślietla mi komunikat o ataku na mój komputer (chciałem zrobić ss, ale zapisało mi sie to w notatniku xD), i tak co parenaście minut…

Co chwila to samo IP, jesli chodzi o ochrone to mam Eset Samrt Security i ZoneAlarm…

Ostatnio kochana rodzinka siedziała sobie na gg (nie maja pojęcia o wirusach itp.) i ktos im przesłał wiadomość że ktos umieścił ich zdjęcia na stronce… (oczywiście adres zmieniejszony przez tinyurl.com) a oni zaciekawieni weszli na to :confused:

Dobrze że w pore obaczyłem co jest grane, niestety stronka zdązyła się załadować ;/ i złapałem trojana downloadera…

Czy to może byc związane z tymi atakami ?

Zobaczyłem jesze szybko co było na tej stronce, był tam schemat komputerów zombie jako obrazek lub serwer do którego podłaczone sa inne komputery…

ps. przeskanuje kompa bo nie moge zapisywać ss…

Z ZoneAlarm na zakładce “alerts & Logs” (main) ustaw Alerts Events Shown na Off. Ochrona nadal będzie działać, ale już nie będzie wyskakujących powiadomień. Co do wirusa - pisz na forum bezpieczeństwo.

Przeskanuj komputer http://www.mks.com.pl/skaner/ (działa pod IE) i pousuwaj.

Pisze że mam czysto, oprócz jednego pliku ale to już dam w inny dział…

Przeskanuj komputer skanerem wyżej wymienionym i nie zakładaj nowego tematu.

za puźno ;p

no tym przeskanowałem… i mi nic nie wykryło, a ten jeden plik to wykrywa tylko nod