Ciągle pełny katalog Temp

Witam

Windows XP : Niecale 14 dni temu byly czyszczone tempy bo wyswietlalo komunikat ze malo miejsca na dysku okazalo sie ze w tempach bylo 22 GB, dzisiaj ten sam komunikat i w tempach 18 GB, dlaczego tak sie dzieje? to chyba nie jest normalne, czy moze to byc wynikiem uzywania programow typu AutoCAD czy Corel ? duzo plikow w Temp bylo z nimi zwiazanych, chociaż kiedys tak nie bylo…

Z gory dzieki za odpowiedz

Zainstaluj CCLeaner i ustaw żeby Ci czyściło przy starcie katalogi temp i po robocie.

Nie mam pojęcia dlaczego Tempy mają u Ciebie taką wielkość. Wydaje mi się to conajmniej dziwne. Sam zresztą mówisz że kiedyś tak nie było. CCleaner będzie je usuwał ale nie zmieni to faktu bardzo szybko będzie następowała defragmentacja partycji systemowej. Moja propozycja jest taka aby wywalić TEMP poza system. Wymaga to chwilki, ale myślę że warto.

  1. Za pomocą narzędzia do partycjonowania np. Partition Magic (lub innego podobnie działającego) utworzyć niewielką partycję w systemie FAT (najlepiej sie do tego nadaje). U mnie ma ona wielkość 1GB (jest tam tez plik wymiany). Należy jednak zachować nieco ostrożności aby czegoś sobie nie usunąć z dysku :wink: Powiedzmy że nowa partycja oznaczona jest literą “X”

  2. Panel sterowania -> Wydajnośc -> System -> Zakładka “Zaawansowane” -> Zmienne środowiskowe.

W górnym okienku modyfikujemy znienne TEMP i TMP zmieniając domyślne wartość na X:\TEMP (“X” to oczywiście nowa patrycja). Identyczną czynność wykonujemy dla zmiennych w dolnym okienku.

Od tego momentu cały syf zamiast na systemie ląduje na “śmieciowej partycji” Dodatkowo można przenieść na nią tymczasowe pliki przeglądarki internetowej :slight_smile: Polecam

Mozliwe przy pracowaniu na duzych plikach te programy mogą tworzyć gigantyczne pliki tymczasowe i ich nie usuwać…a jeśli masz możliwość nie uzywaj tych programów i zobacz czy temp będzie tak się rozrastał. Byc moze to wina tych programó a mogą to byc też syfy…