Ciągle pojawiający się bluscreen

Witam wiec temat opiszę od początku. Mam lapka i od pewnego czasu zaczął pojawiać się niebieski ekran. Lapek to Lenovo Ideapad 300-17ISK. Wcześniej jednak zaczął pojawiać się komunikat o sterowniku ekranu, który odzyskał sprawność po błędzie. Było tak ze 3 m-ce i poszły niebieskie ekrany. Zmieniałem sterowniki grafiki próbowałem wyłaczac zintegrowaną grafe nie instalować dedykowanej. Wszystko na nic. Komp albo podaje bła sterownika grafiki intel albo Radeon. W końcu wyłaczyłem intela nie instalowalem zadnych sterow od grafy. Komunikaty się skończyły niby, ale dalej wywala niebieskie ekrany. Załacze plik minidump. Tyko nie wiem jak. Posidam system Win 8.1 pro 64 bity. Żadnych modyfikacji w kompie nic robione nie było. Komp ma 2,5 roku. Po analizie pliku minidump mam takie dwie informacje.

1 plik BugCheck 9F, {3, ffffe00143ab1400, fffff802dd5d8860, ffffe0014af41ca0}
2 plik BugCheck 9F, {3, ffffe0018eb84aa0, ffffd0003f372cb0, ffffe0018ee89c10

Prosze o pomoc może ktoś wie co jest grane

Głównym podejrzanym jest RAM albo HDD. Sprawdź pamięć programem MemTest86.

W przypadku laptopów lenovo zarówno moim jak i mojej żony winne takich sytuacji były sterowniki radeona. Zmarnowałem kupę czasu na zasadzie “szukajcie a znajdziecie” bo w Internetach nic mądrego nie było. Zadziałało przy sterach 2 lata starszych niż wcześniej aktualizowane.

Ram sprawdzony i dysk tez wszystko super. Stery starsze gdzie znaleźć. Może link poprosze jak mozna

Jak ta grafika dedykowana?

Tzn o co dokładnie pytasz jaki rodzaj grafy?? To Radeon R5 M330

Już nie kupię lapka z dedykowaną grafą i na pewno nie lenovo.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r5-series/amd-radeon-r5-300-series/amd-radeon-r5-m330

dziękuje za link zainstaluje i sie odezwe czy cos pomogło pozdrawiam

  1. Odinstaluj sterownik Lenovo Vhid Device lub UMDF HID minidriver Device w Menedżerze urządzeń.
  2. Zainstaluj nową wersję Lenovo Utility z Microsoft Store (a starą odinstaluj) lub w ostateczności stąd: https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/LAPTOPS-AND-NETBOOKS/300-SERIES/300-17ISK/downloads/DS121769

Ten sterownik, niezbędny dla starych wersji Lenovo Utility, w nowszych wersjach Windows 10 powoduje BSOD-y. Jest to znany problem. To znany problem. Nowa wersja Lenovo Utility już na nim nie polega. Ogólnie Lenovo Utility to taki program od klawiszy hotkey na klawiaturze. Ja go np. w ogóle nie mam na swoim Lenovo, bo jest zbuggowany jak diabli, nawet w nowej wersji.

Ogólnie Lenovo dało strasznie ciała z tym całym badziewiem od hotkey.

On ma Windows 8.1

Witam dzięki za pomoc, ale dalej to samo. Mam win 8.1 pro. Poza tym nie instaluję nigdy żadnych sterów lenovo poza tymi najpotrzebniejszymi.

Kody bsod.

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

wymyśliłem tak, ze zainstaluje tylko stery do zintegrowanej grafy intela. Do grafy dedykowanej Radeona nie. Tu jednak pojawia się probem. Wyłączyłem aktualizacje w usługach i w panelu ster. Wtedy nie pojawia się błąd sterownika ekranu. Jednak w po około 2-3 godzinach znowu pojawia się błąd sterownika ekranu. Wydaje mi się, że Windows pomimo wyłącczonych aktualizacji dociąga sobie jakieś pliki lub sterownik do Radeona dlatego zaczyna po jakimś czasie wywalać błąd sterownika. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi lub doradzi coś innego. Pozdro

1 polubienie

Teraz tylko jak zatrzymac mozliwość dociąaania sterownika bez mojej wiedzy do radeona. Ma ktoś jakieś pomysły???

Dzieki za podanie strony do bsod, ale nie ma tam mojejgo kodu albo ja cos słabo widze. Sorki już znalazłem, ale aktualizacja sterów nie rozwiązuje problemu.

Witam jak na razie znalazłem inne rozwiązanie. Zainstalowałem win 10. Wyłączyłem automatyczne aktualizacje i i aktualizacje urządzeń. Jak na razie bez bsod. Nie wiem jak dalej. Jedno pytanie czy jak mam wyłączone aktualizacje sterowników urządzeń, to mogę włączyć aktualizacje win 10 bez obawy że dociągnie mi jakieś stery do karty Radeon???

Też tak używam i póki co bez problemów w Windows 10

Witam czy mogę włączyć update win 10???, jednocześnie mając zablokowaną aktualizację sterowników urządzen???. Czy włączenie update win 10 nie spowoduje dociągnięcia sterownika grafy???

Wyłączysz to nie powinno już dać rady pobrać, a niby od jakiegoś czasu ostatnie edycje 10 olewają wymuszanie braku aktualizacji sterownika starymi metodami - czyli raczej trzeba by szukać poradników zaktualizowanych w 2017 / 2018 i stare pomijać…