Ciągle pracujący hdd

Witam mam może nie tyle problem co irytującą sprawę… mam laptopa jak w opisie… i chodzi mi o to, że nawet jak go zostawię samego, nic nie robiącego to słychać “chrobotanie” dysku twardego, tak raczej nie powinno być… co może być powodem? Już samo chłodzenie jest głośne bo nigdy się nie wyłącza… i jeszcze ten twardziel… Słyszałem o programach które wyłączają dysk jeżeli nie jest używany? Mógłby ktoś podać nazwy tych programów? Sorki jeżeli piszę nie w tym dziale ale nie wiedziałem pod co to podciągnąć…

Po pierwsze wyłącz indeksowanie plików. (w Google znajdziesz instrukcję)

Po drugie możesz włączyć funkcję w zarządzaniu energią (gdzieś w panelu sterowania) by po x minutach bezczynności wyłączał się dysk twardy.

Możesz poszukać jeszcze w BIOSie - zdarzają się opcje do kontrolowania pracy dysku.

Nie jest to nic nadzwyczajnego w Viście u mnie z początku też tak dysk pracował. Vista tak ma.System cały czas indeksuje,sposobem na to jest wyłączenie usługi indeksowania czego nie polecam gdyż z moich obserwacji wynika że wtedy jakby system mniej płynnie pracował.Za to możesz wyłączyć usługę wstępnego ładowania pamięci to nie jest ci do niczego potrzebne.Co do programu który wyłącza dysk to jest nie realne, z chwilo wyłączenia dysku wyłącza ci się system to jest równoznaczne z wyłączeniem komputera.Sposobem na to jest wprowadzanie laptopa w stan wstrzymania.