Ciągłe próby połączeń z moim komputerem


(Soku11) #1

WITAM!

Mam pewien problem. Mianowicie ostatnio bardzo często pojawiają mi się komunikaty od firewalla o próbie różnych dziwnych połączeń do mojego komputera. Jakieś LSA Shell i inne, przez różne porty itd. Oczywiście wszystko blokuje itd. jednak nadal się one pojawiają. Jak zostawię na noc włączony komputer, to z rana muszę odrzucić tak z 10-15 razy prób podłączeń (nazbierało się gdy spałem). Jak sprawdzić, dlaczego tak się dzieje?? Wcześniej było wszystko ok. Czy możliwe, że siedzi mi na hdd jakiś spyware rozsiewający mój IP do innych kompów, z których ludzie się do mnie włamują?? Z góry dzięki za każda pomoc i radę. Pozdrawiam :slight_smile:


(pysiu) #2

a jesteś w sieci ? bo jeśli tak to każdy z użytkowników przegląda otoczenie i firewall pokazuje nam wtedy że niby próba włamania a tak wrzeczywistosci ktoś patrzy sobiee czy coś udostempnione jest itp:)


(Soku11) #3

Jesli przez siec rozumiesz polaczenie np. LAN, to nie. Mam tylko zwykle polaczenie z internetem i juz. A jak pisalem - pojawilo sie to dosyc niedawno, ze dwa tygodnie temu. I CHYBA nic nie instalowalem dodatkowego. Pozdrawiam :slight_smile:


(pysiu) #4

no to może jak antywirusek ci nic nie pokazuje spróbój przeskanować pandą - skaner online http://www.pspolska.pl/ i tym http://www.microsoft.com/poland/athome/ ... enter.mspx


(Soku11) #5

Hehe nie mam antywirusa :slight_smile: Mam tylko firewalla, a do tego skanuje rejestr kompa co jakis czas + program Hijackthis. I do tej pory wszystko bylo ok. Zaraz przeskanuje kompa online. Wielkie dzieki za linki. Dam znac jak wyszlo. Pozdrawiam.


(Soku11) #6

Skanuje się z tej stronki Pandy. Znalazło przy 15% aż 21 infekcji. Zainstalowałem antywirusa ArcaVir, jednak po przeskanowaniu nic nie znalazł... Poczekam aż się doskanuje przez neta i wtedy zobaczę, które to pliki, by móc je skasować. Pozdrawiam.