Ciągle przestawia mi się godzina


(superbike08) #1

ciągle przestawia mi się godzina


(Cedar) #2

No i?

PS. Wymień baterię.


(scripter1) #3

Sprawdź czy masz ustawioną właściwą strefę czasową.


(Crow86) #4

Post trochę zbyt mało treściwy. Nie podałeś w jakiej sytuacji ta godzina się przestawia: czy podczas startu komputera, podczas włączenia jakiejś aplikacji, czy w innym momencie. Nikt tu nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie na podstawie takiego opisu wywnioskować z czego wynika problem. Jeśli czas zmienia się przy każdym uruchomieniu komputera, to najprawdopodobniej winę za to ponosi rozładowana bateryjka na płycie głównej, którą wystarczy wymienić i wszystko wróci do normy. Jeśli jednak błędne działanie zegara występuje w innej sytuacji, to podaj szczegóły!


(superbike08) #5

no to przy starcie kompa potem przestawiam, ale za jakiś czas znowu się przestawia. A na drugim systemie jest już ok.


(scripter1) #6

Jeśli to oznacza że masz dwa systemy na tym samym kompie i w jednym się przestawia a winnym nie to nie może to być wina baterii.

Sprawdź na początek czy masz w windows ustawioną właściwą strefę czasową, jak jest ustawiona zła to nawet jak ustawisz zegarek to windows aktualizując czas z neta znów go zmieni.


(goomish) #7

No i tu jest pies pogrzebany! Jeżeli ten drugi system to Windows, to sprawdź czy na obu jest tak samo ustawiona strefa czasowa i ew. automatyczne przełączanie na czas letni/zimowy. A jeśli ten drugi system to jakiś linuks to dodatkowo sprawdź, czy nie jest ustawiony na czas UTC zamiast GMT.


(superbike08) #8

jest na gmt


(Crow86) #9

Więc zmień na UTC+1 i powinno być OK


(superbike08) #10

no tak, ale mi tu pokazuje , że strefa czasowa do warszawa to CEST.. dziwne... i nie ma utc


(Crow86) #11

Więc przestaw na tą strefę w której figuruje Warszawa


(Monczkin) #12

Jest winna bateria. Jeżeli uruchomi drugi system podczas pierwszego uruchomienia komputera, to będzie ten sam objaw. Jeżeli przelogował system, to będzie w porządku. Mam ten sam objaw i z tego co czytam, taki sam jak autor.

superbike08 , czy do komputera jest doprowadzane non stop zasilanie? Czy wyłączasz zasilanie całkowicie po zamknięciu komputera (mam na myśli wyłączenie listwy zasilającej, jeżeli takiej używasz)?


(scripter1) #13

Monczkin , faktycznie może być tak jak piszesz jeśli zasilanie nie było całkowicie odcięte.

superbike08 , sprawdź czy ma to znaczenie który system odpalasz jako pierwszy po dłuższym czasie wyłączenia kompa.

Jeśli zmienia się tylko w tym który odpalisz jako pierwszy (baz różnicy który z nich to będzie) to będzie tak jak napisał Monczkin a jeśli zmienia się zawsze w tym samym to wina leży po stronie systemu.


(superbike08) #14

nieee, no co ty :smiley: listwa jest gdzieś daleko :stuck_out_tongue:

i już jest ok jak zmieniłem na drugim systemie strefę czasową a na tym 1 zmieniłem czas na letni :stuck_out_tongue: