Ciągle psucie się zasilaczy

Witam. Mój problem polega na tym że ciągle padają mi zasilacze w 6 miesięcy zepsuło się 6 zasilaczy :smiley: i stwierdzam że coś jest nie tak i szukam pomocy ! :stuck_out_tongue: A zanim udam się do serwisu wole zapytać na forum bo być może to drobna usterka :smiley:

Mój komputer to:

Płyta główna: Intel G31

Procesor: Pentium E6300 2.80GHz

Pamięć RAM : DDR2-667 4GB

Dysk Twardy: 500GB S-ATA

Karta grafiki: NVidia GeForce 9500 1024MB

Obudowa: ATX Midi 420W

Model ostatniego zasilacza : ATX500W/5753 (poległ po 2 tyg… )

Jeśli potrzeba więcej danych , informacji pisać dodam jeden trzymał 5 miesięcy a niektóre kilka dni … :smiley:

Krupnik211 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

To w końcu miałes który zasilacz? bo w nazwie obudowy też jest jakiś zasilacz.

Jak kupujesz jakieś szroty to co się dziwisz? swoją drogą widocznie albo trafiasz na jakieś trupy uszkodzone, bo też nie wierzę, że przy takim sprzęcie zasilacz nawet z czarnej listy walnął by po kilku dniach.

Mam 3 rozwiązania:

1 Masz niestabilne napięcie w sieci, co skutkuje paleniem niemarkowych zasilaczy z powodu braku ich zabezpieczeń.

2 Kupujesz używane mocno wyeksploatowane zasilacze z czarnych list.

3 Kupujesz nowe, ale z wadami fabrycznymi.

Innych możliwości nie widzę. Nawet gdyby zasilacz był za słaby to nie uruchomił by się komp, co w twoim przypadku jest nierealne przy takich podzespołach. Tutaj zwykła 400W-atówka wystarczy i nie ma szans, że spali się po kilku dniach.

Pozdrawiam!

W nazwie obudowy jest ten 1 co był w komputerze tzn. w zestawie z komputerem a ten niżej to ten ostatnio kupiony i dodam ze wszystkie były kupowane od nowości

W takim razie odpada punkt 2. Skłaniałbym się do punktu 3. Napięcie w gniazdku by było niestabilne to rzadkość i raczej mało realne.

Ja bym kupił jeden markowy, a nie no-name’y jeden po drugim.

Mógłbyś podać chociaż jeden z tych lepszych zasilaczy do tego sprzętu ? Będę wdzięczny

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1770804

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi co chciałem to się dowiedziałem :wink: . Temat można zamknąć. 8)

Pozdrawiam Krupnik :slight_smile: