Ciągłe pytania o hasło do internetu (PPPoE)

Posiadam internet od Netii i aby z niego korzystać muszę mieć nazwę użytkownika i hasło, jednym słowem typ PPPoE. Przy każdym włączeniu kompa pyta się mnie o hasło które przy 1 podłączeniu podaje i klikam zapamiętaj. Dość często zdarza się, że nagle zrywa połączenie i znowu sapie się o hasło.

net1net2

I mam pytanie, jak zrobić aby zapamiętał to hasło, bo nie chce mi się co chwile go wpisywać i szukać po papierach i aby automatycznie se wznawiał połączenie.

hasło jest zapamiętane, po prostu klikasz połącz i już

Pozdrawiam

Spróbuj może wywalić połączenie i utworzyć je od nowa.

połączenia sieciowe masz w centrum sieci i udostępniania > zarządzaj połączeniami sieciowymi.

Nowe tworzysz normalnie czyli ikonka w pasku zadań > połącz z siecią > utwórz nowe.

Już tak kilka razy robiłem i nic, ciągle się pyta, oo nawet w tej chwili nie pokazało się okienko, po prostu padło i koniec.

Klikasz na właściwości i tam odznaczasz to co ci nie odpowiada np monituj o hasło.

Zainstaluj http://shider.net/AutoConnect/ - tylko nie wersję beta bo z nią bywają problemy. Jeśli masz w autostarcie skrót do obecnego połączenia to go skasuj (oczywiście samo połączenie zostaw)

Ten AutoConnect moze i jest dobry lecz działa z opóźnieniem a okienko i tak mi wyskakuje. Po za tym zauwążyłem, że po reconekcie przez chwile nie mogłem wejśc na niektóre stronki, dokładnie tak samo jak tutaj, może to przypadek ale gdy leciałem przez router to nie wiedziałem kiedy zerwało a kiedy nie.

Przy zainstalowanym programie Autoconect żadne okienko się nie pojawia (musisz wyrzucić skrót do połączenia autostaru tu jeśli masz tam ten skrót.) Dlaczego masz ustawione, ze połączenie ma być tylko dla jednego użytkownika? Skonfiguruj je ponownie i ustaw aby połączenie było dla wszystkich. Przecież wszyscy użytkownicy tego komputera używają tego samego dostępu do internetu za pośrednictwem Netii. Po prawidłowym skonfigurowaniu połączenia zainstaluj Autoconect.

Sprawdź czy działa usługa Magazyn chroniony. Start/uruchom/services.msc