Ciągłe raporty o błędach i brak aktualizacji systemu


(Vilandra) #1

Witam,

Panowie, blondynka ma problem...

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi okienko informujące o błędach systemu i zapytaniu, czy chce wysłać raporty tych błędów. Sprawdzałam co to za błędy i wynika z tego, że to HotFixInstaller i MsiInstaller.

Jakby tego było mało, system mi się nie aktualizuje.

Więcej nie jestem w stanie powiedzieć, bo się po prostu na tym nie znam. Proszę więc o w miarę jasne wyjaśnienie i wyrozumiałość dla mojej niewiedzy.

Załączam logi do sprawdzenia:

OTL.txt http://wklej.to/0UboS

Extras.txt http://wklej.to/oHt5A

i jeszcze log po skanie Malwarebytes Anti-Malware http://wklej.to/FBxXp


(Leon$) #2

http://translate.google.pl/translate?hl … %3Dimvnsfd

:slight_smile:


(Vilandra) #3

Ja tego nie rozumiem :frowning: Pobrałam ten skrypt, ale nie ma tam czegoś takiego jak “pobierz widok”, poza tym nigdzie to narzędzie się nie zainstalowało…

Mógłby ktoś krok po kroku, wytłumaczyć mi to dużymi literami?? ![-o<


(Spandau) #4

Widzę, że teraz masz Avasta, więc usuniemy pozostałości po Eset oraz Avg. Przed wykonaniem skryptu OTL zamknij wszystkie programy - przeglądarki.

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Vilandra) #5

W końcu jakiś spec :smiley:

No właśnie jakiś czas temu była infekcja winlogon.exe i na forumpc.pl mi to pomagali naprawić i podejmowałam wtedy próby usunięcia resztek po Esecie w trybie awaryjnym ale w konsekwencji nie mogłam połączyć się z internetem i było przywracanie systemu :?

Czyli ok, robię ten skrypt teraz.

EDIT:

Zrobione, log z usuwania http://wklej.to/CZZGW

Logi z nowego skanu:

OTL.txt http://wklej.to/cgOTg

Extras.txt http://wklej.to/FletO


(Leon$) #6

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.


(Vilandra) #7

Log z usuwania http://wklej.to/xyrND

Eset jest nadal, ja go już wielokrotnie na różne sposoby próbowałam odinstalować, ale ta ■■■■■■■ jest taka oporna, że nic na nią nie działa, a FixIt pobierałam i instalowałam już kilka razy. Wszystko jest dobrze do momentu pojawienia się okna: Ten skrypt został przetworzony i kilka pól wyboru:

 • Kliknij aby przekazać nam swoją opinię,

 • kliknij aby uzyskać pomoc online

 • kliknij aby uzyskać więcej informacji o skryptach.

No więc w momencie, kiedy klikam zamknij, program się zamyka i nie nigdzie go nie ma, tak jakby w ogóle nie był zainstalowany.


(Leon$) #8

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

Pokaż log z usuwania.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(Vilandra) #9

Log wynikowy http://wklej.to/xBc5W

Logi ze skanu:

OTL.txt http://wklej.to/vFyHk

Extras.txt http://wklej.to/fvT3c


(Spandau) #10

Tak naprawdę to w logu OTL nie widać już Eseta poza jednym wyjątkiem co też nie musi być prawdą

Start - Uruchom - wpisujesz regedit i Enter Idziesz do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Thunderbird\Extensions znajdź jeśli jest i usuń eplgTb@eset.com. Proszę wcześniej wykonaj kopię tego klucza. Wyeksportuj go do jakiegoś pliku. Jeśli nie będziesz czegoś pewna proszę niczego nie robić

Jeśli jednak widzisz gdzieś jakieś pliki, foldery Eseta napisz użyjemy deinstalatora.

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes masz program na dysku. Jak coś wykryje zgłoś się z wynikami na forum. Nadal występują błędy?


(Vilandra) #11

Jest takie coś eplgTb@eset.com, ale ja się wole w to nie bawić, bo na prawdę się na tym nie znam. Eseta na awaryjnym już próbowałam odinstalować, ale był nadal i teraz też mam go w programach i wszystkie jego pliki też są widoczne.

Ktoś mi jakiś czas temu poradził, żeby go samemu nie ruszać, bo ja się na tym nie znam i wolałabym oddać to do jakiegoś serwisu. Te resztki są już od dawna i jakoś nic nie wadziły mi do tej pory, więc może je zostawmy na razie.

Robiłam skan MBAM i wykrył 5 obiektów. Te obiekty są teraz w kwarantannie i nie wiem, czy je usunąć. Dałabym screena, ale przez tą całą awarię straciłam połączenie z siecią bezprzewodową i łączę się teraz przez modem telefonu, a przy takiej prędkości załadowanie screena na jakiś hosting graniczy z cudem, więc tylko napiszę to co MBAM wykrył:

 1. HKCU\Sofware\Microsoft|adver_id

 2. HKLM\SOFWARE\Microsoft\Security Center|AntiVirus\DisableNotify

 3. C:\Document and Setting \Dell\uidsave.dat

4.HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|FirewallDisableNotify

 1. HKML\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|UpdatesDisableNotify

Mogę to spokojnie usunąć?


(Spandau) #12

Tak możesz usunąć.

Na pewno mówimy o tym samym użytkowniku?

Do odinstalowania Eseta w awaryjnym, użyj Eset Uninstaller http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co … &actp=LIST Napisz czy pomogło.


(Vilandra) #13

3 razy próbowałam go już tak odinstalować jak radzisz (na forumpc.pl mi pomagali) i nie chciał się odinstalować, przestały działać wtedy karty sieciowe i przywracałam system.

Zostawmy go, dam lapka komuś, kto mi to zrobi, bo sama już nie chce znowu z tym kombinować.

Najważniejsze dla mnie w tym momencie jest, żeby zaczęły działać aktualizacje.


(Spandau) #14

Jeśli twierdzisz że jest w trybie awaryjnym to wykonaj skan OTL w trybie awaryjnym i pokaż raport OTL.txt


(Vilandra) #15

No teraz to ja już nie rozumiem :frowning: Teraz komputer działa normalnie, ale kiedyś próbowałam odinstalować ESETA na awaryjnym i nie przyniosło to efektów, więc już nie chce ponownie próbować sama, bo po prostu nie umiem.


(Spandau) #16

Piszesz że teraz działa normalnie co to znaczy, aktualizacje działają i Eseta nie ma? Z aplikacjami zabezpieczającymi są różne problemy. Ja tylko chciałem sprawdzić czy rzeczywiście coś mogło pozostać o Esecie, bo w tym logu OTL który dostarczyłaś nic nie widać. Nie piszę, że musisz ponownie użyć deinstalatora :slight_smile: Mnie chodziło o wykonanie skanu OTL’em w trybie awaryjnym, chociaż uważam że Eseta już nie ma (przynajmniej znacznej jego części)


(Vilandra) #17

To jest w ten sposób, że ESET jest a aktualizacji nie ma, przed chwilą znowu wyskoczyło to okienko, tylko nie mam jak dołączyć screena.

Ale w okienku pisze tak:

" W niedawno używanym oprogramowaniu wystąpiło kilka nieoczekiwanych błędów. Użytkownik nie był proszony o wysłanie raportów w momencie wystąpienia błędów. Firma Microsotf chciałaby uzyskać więcej informacji o tych błędach…ect. Czy chcesz wysłać raport o błędach…itd."

Mi ten ESET tak właściwie na razie nie przeszkadza, głównie chodzi mi o to okienko, które co jakiś czas wyskakuje i o to, że system nie może zainstalować aktualizacji. Kiedy wyłączam komputer aktualizacje są jakby gotowe do instalacji i wygląda tak jak gdyby się instalowały, ale tak na prawdę, są ciągle 2 aktualizacje, które tylko “udają”, że się instalują.

Na forumpc poradzili mi, żeby usunąć ostatnią aktualizacje (bo była nieudana, czy coś takiego) i tak też zrobiłam, ale to nie przyniosło efektu. Poza tym w programach mam jakiś Microsoft PowerShell, a jestem prawie pewna, że wcześniej tego nie było.


(Spandau) #18

Eset musi zostać usunięty bo on może powodować te problemy, dlatego prosiłem o raport z trybu awaryjnego gdzie jak twierdzisz Eseta.

Jakie aktualizacje nie chcą się zainstalować numery KB…


(Vilandra) #19

Zrobię skan na awaryjnym wieczorem, a póki co mogę powiedzieć tyle: Nie bardzo wiem jakie dokładnie są nr tych aktualizacji i skąd je wziąć, w każdym bądź razie podam nr aktualizacji, które zainstalowały się od momentu wystąpienia tego problemu.

Czyli problem z aktualizacjami mam od końca lutego, a w marcu zainstalowane są takie aktualizacje:

 1. Windows PowerShell 1.o Z 8 marca

 2. Aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows XP nr:

 • KB2647518 z 14 marca

 • KB2621440 z 14 marca

 • KB2641653 z 15 marca


(Spandau) #20

Dobrze czekamy na raport OTL

Zobacz jak zresetować składniki usługi windows update http://support.microsoft.com/kb/971058/pl