Ciągłe resetowanie komputery

Od czasu kiedy kupiłem sobie nowy komputer

Packard Bell imedia 1840

Procesor Intel Celeron 2.8 GHz

Ram 1Gb

Modem 56kbps

Dysk twardy 160 Gb

ATI Radeon 9200 SE 128 Mb + TV out

mam z nim ciągłe problemy i nie wiem co dalej robić, a nie chciał bym go oddawać do naprawy i przepłacać.

Otóż mój problem polega na tym, że kiedy włączam komputer to, gdy dochodzi do momentu ładowania systemu, wtedy od razu się resetuje. Włącza się dopiero za drugim razem. Wymieniłem zasilacz i problem z włączaniem znikną, ale podczas zamykania systemu znowu zaczął się resetować. Nawet po krótkim czasie wyłączenia go z prądu powoduje zmianę ustawień bios-u. System działa nie stablilnie pojawiają się bluescriny z różnymi informacjami jak “nie można załadować pliku ntfs.exe”, błąd dysku i inne.

Nie wiem już co robić, próbowałem sam naprawić, ale bez owocnie, gdyż wymienienie zasilacza i pamięci RAM ,a to nic nie dało.

nowy komputer? .Chyba 7 lat temu.A wracając do sprawy polecam dysk sprawdzić .HD Tune.

Sprawdziłem dysk tym programem, i żadnego błędu nie znalazł, sprawdzałem dosyć niedawno RAM i też było wszystko w porządku

Ale ten objaw wskazuje właśnie na uszkodzony moduł RAM. Przetestuj porządnie.

Właśnie próbowałem już różnymi programami i żaden nic nie wykazał, żeby RAM był uszkodzony. Mam dwie kości po 516 Mb i kiedy wkładam je osobno to komputer działa normalnie , a kiedy razem ciągle się resetuje.

Jakimi programami? Pamięci sprawdź za pomocą Memtest86+

pojedyncza pamięć działa u Ciebie prawidłowo na obu slotach, czy tylko na jednym?