Ciągłe resetowanie komputery

(karton16) #1

Od czasu kiedy kupiłem sobie nowy komputer

Packard Bell imedia 1840

Procesor Intel Celeron 2.8 GHz

Ram 1Gb

Modem 56kbps

Dysk twardy 160 Gb

ATI Radeon 9200 SE 128 Mb + TV out

mam z nim ciągłe problemy i nie wiem co dalej robić, a nie chciał bym go oddawać do naprawy i przepłacać.

Otóż mój problem polega na tym, że kiedy włączam komputer to, gdy dochodzi do momentu ładowania systemu, wtedy od razu się resetuje. Włącza się dopiero za drugim razem. Wymieniłem zasilacz i problem z włączaniem znikną, ale podczas zamykania systemu znowu zaczął się resetować. Nawet po krótkim czasie wyłączenia go z prądu powoduje zmianę ustawień bios-u. System działa nie stablilnie pojawiają się bluescriny z różnymi informacjami jak "nie można załadować pliku ntfs.exe", błąd dysku i inne.

Nie wiem już co robić, próbowałem sam naprawić, ale bez owocnie, gdyż wymienienie zasilacza i pamięci RAM ,a to nic nie dało.

(Gural7) #2

nowy komputer? .Chyba 7 lat temu.A wracając do sprawy polecam dysk sprawdzić .HD Tune.

(karton16) #3

Sprawdziłem dysk tym programem, i żadnego błędu nie znalazł, sprawdzałem dosyć niedawno RAM i też było wszystko w porządku

(igrek) #4

Ale ten objaw wskazuje właśnie na uszkodzony moduł RAM. Przetestuj porządnie.

(karton16) #5

Właśnie próbowałem już różnymi programami i żaden nic nie wykazał, żeby RAM był uszkodzony. Mam dwie kości po 516 Mb i kiedy wkładam je osobno to komputer działa normalnie , a kiedy razem ciągle się resetuje.

(falcon89) #6

Jakimi programami? Pamięci sprawdź za pomocą Memtest86+

(Maciek561) #7

pojedyncza pamięć działa u Ciebie prawidłowo na obu slotach, czy tylko na jednym?