Ciągłe resetowanie Win7 po instalacji obok XP na 2 HDD

Witam

Posiadam dwa twarde dyski:

Samsung SpinPoint F1 1 TB (Windows XP) zrzut z Partition Magic

WD Caviar Green 640GB SATA II 64MB WD6400AARS

Zainstalowałem na tym drugim Windowsa 7, niestety po instalacji podczał ładowania komputer ciągle się resetował. Postanowiłem, że spróbuję zainstalować jeszcze raz a tam ukazuje mi się niesformatowany twardy dysk. Niestety instalator 7 miał jakieś problemy z ponownym sformatowanie i musiałem wrócić do XP na pierwszym.

Co zrobić, aby to zadziałało. Zresztą jak uruchomiłem XP z pierwszego dysku zniknęła mi partycja D, dlatego teraz mam odłączony.

I o co chodzi z tym Extended obok dysku D??

Uruchom w Windows 7 /klawisz Windows + R/ i wpisz: C:\Windows\System32\mmc.exe compmgmt.msc /s - i zobacz tam jak wygląda twój dysk - na partycjach możesz wybrać właściwości i sprawdzić je - i robić wszystko na co system pozwoli.

Te extended przy D - to rozszerzona z dyskiem logicznym poniżej Downloads o tej samej pojemności - najbardziej ciekawy jest program Partition Magic 8 , który pokazuje na jednym dysku pięć partycji primary. To nie ten program do obsługi dysków w siódemce - jest to polecenie powyżej, które uruchamia obsługę systemową dysków w Windows 7. Po co ci ta słaba konkurencja.

To nie są jakieś “pozostałości” po linux’ie? Partycja nie jest sformatowana pod NTFS więc klikając na nią, sprawdź czy ikona formatowania zmieni kolor na aktywną - jeżeli tak, to po prostu sformatują ją pod NTFS, jeżeli nie będzie aktywana ikona formatu, to spróbuj usunąć tę partycję - powstanie nieprzydzielone miejsce>dajesz na utwórz partycję> formatujesz pod NTFS, i…gotowe, lub 2 sposób: usunąć tę partycję - powstanie nieprzydzielone miejsce>dajesz na, klikasz na resize/move i dodajesz to miejsce do już utworzonej partycji - w tym przypadku najłatwiej dodasz to miejsce do partycji c lub (z tego, co pamiętam d)

Extended to partycja logiczna (można w niej tworzyć nieograniczoną liczbę partycji). Więc zostaw to w spokoju.