Ciągłe resety? Które podzespoły winne?

Witam serdecznie! :smiley:

Otóż mam pewien, denerwujący problem. Mój komputer ni z tego ni z owego zaczął się nieszczęsny resetować. :? Na początku resetował się gdy włączonych było za dużo zbyt wymagających programów. Teraz natomiast resetuje się ciągle przy włączaniu, a dokładniej mówiąc, gdy skończy się ee… jakby to nazwać… ładowanie systemu :stuck_out_tongue: , to zamiast wyświetlić się napis Zapraszamy itd. to pojawią się mi jakieś napisy na niebieskim tle, nie jestem pewien, ale to się chyba bluescreen nazywa czy coś w tym stylu, no i ten bluescreen pojawia się na jakąś sekundę po czym resetuje się komputer. Czasami po wielokrotnych próbach w końcu komputer się uruchamia, ale po jakichś 20 min. znowu zaczyna się to samo. Tak więc prosiłbym o podsunięcie mi jakiegoś rozwiązania. Formata robiłem, podłączałem inny zasilacz, odłączałem niepotrzebne podzespoły, wymieniłem napuchnięte kondensatory i żeby zobaczyć czy to nie dysk twardy odpalałem Ubutnu z płyty i resetowałem biosa ale nic, to samo :frowning: .

Tak więc wiecie może co to może być, czy to płyta, procesor czy inna zaraza?

Z góry dziękuje za odpowiedzi! :wink:

Pozdrawiam! :slight_smile:

P.S. Zaznaczam, że nie jestem w tych sprawach biegły, więc proszę o minimalną wyrozumiałość :wink:

Przetestuj pamięć ram programem memtest88,

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Zrób to kiedy system się załaduje. Jeżeli się nie uda, uruchom jakąś dystrybucję live-cd (np Knoppix, Ubuntu) i wrzuć pliki DMP na jakiś serwer: Najlepsze serwery WWW na upload plików.

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Sprawdziłem o co chodzi z tym bluescreenem i troche jest tam tych plików DMP i różne są w nich błedy, ale najczęściej zwiazane są one z błedami jądra systemy? a dokładniej rzec ujmując z biosem.

Ostatni wygląda tak: http://wklej.org/id/53539/

Jeśli chodzi o napięcia to wyglądają one następująco:

+3.3V - 3.38V

+5V - 4.97V

+12V - 12.54V

Pamięć zaraz przetestuje.

Dodam jeszcze, że niektóre programy mi się zamykają i pokazuje sie jakoby błedy w nich występowały.

Poza tym gdy podłączona jest karta graficzna lepsza do portu AGP to podczas “wypisywania sprzętu” jak się włącza komputer całe tło pokryte jest białymi literami lub różnorakimi znakami, natomiast gdy podłączyłem starą kartę do portu PCI to tego błędu nie ma, ale nadal jest problem z resetami ;/