Ciągle rozłącza się internet

Witam, otóż mam problem ponieważ ciąglę rozłącza mi sie internet. Internet mam z Neostrady. Dzwoniłem już do nich i przysłali kogoś aby to sprawdził i powiedział, że wszystko jest dobrze. Proszę o pomoc. :?

Kiedy ci się rozłączy, popatrz na modem/router. Jeżeli któraś dioda (pewnie zaznaczona jako ADSL) przez jakiś czas miga, to prawdopodobnie nic nie zrobisz - urządzenie gubi synchronizację. Posprawdzaj, czy na drodze gniazdko - komputer wszystko gra, a potem błagaj monterów TP, żeby przyjrzeli się bliżej linii. Może nawet uda ci się wyprosić przełożenie na inną. A jeżeli nie, zostaje zmiana providera albo zmniejszenie prędkości. Przynajmniej do modernizacji linii.

Napisz coś więcej jaka prędkość,czy używasz modemu/routera (podaj model).

Prędkość internetu 6 mb/s kiedyś miałem 1 mb/s i było tak samo. Router mam D-Link DSL-2640B. Kiedy internet się rozłącza to gaśnie kontrolka DSL.

Podaj parametry linii znajdziesz w konfiguracji routera

Chodzi o to?

Mode: G.DMT

Type: Interleave

Line Coding: Trellis On

Status: No defect

Downstream Upstream

Rate (Kbps): 7456 640

SNR Margin (dB): 12.9 10.0

Attenuation (dB): 35.5 14.0

Output Power (dBm): 19.8 12.3

Super Frames: 215349 215236

Super Frame Errors: 1 0

RS Words: 14643790 0

RS Correctable Errors: 0 0

RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 0 0

OCD Errors: 0 0

LCD Errors: 0 0

Total Cells: 64377761 0

Data Cells: 287989 0

Bit Errors: 0 0

Total ES: 71 0

Total SES: 4 0

Total UAS: 931 0

Nie,szukaj coś takiego jak na tym screenie (Line attentuation,snr margin) http://imageshack.us/f/811/adsle.jpg/ to są moje parametry tyle że na 10mb.

SNR Margin (dB): 13.0 10.0

Attenuation (dB): 35.5 14.0

Sprawdź dokładnie kabel i gniazdko telefoniczne czy aby nie zaśniedziały lub kabel jest gdzieś zagięty.Swojego czasu miałem problem z rozłączaniem i po takim sprawdzeniu wszystko chodzi bdb.Parametry masz ok.

Ok, sprawdze.

sprawdź kable i końcówki bo jak na 1Mb miałeś to samo to wygląda na uszkodzony kabel gdzieś.też miałem podobną sytuację kabel niby był cały z zewnątrz wyglądał ok ale po dokładnym oblukaniu okazało się że wewnątrz izolacja puściła i jak się zwierały żyły to rozłączało o mało nie zmieniłem routera przez to :slight_smile: