Ciągle się włącza CHKDSK przy starcie systemu

witam. mam problem w postaci ciągłego sprawdzania partycji przy starcie systemu przez CHKDSK. nie wiem co jest tego przyczyną. ciągle sprawdza te same partycje(z muzyką, filmami i śmieciami[insalatory, torrenty itp.]) partycji systemowej i tej na której instaluje programy wogole nie rusza.

Witam.Pierwsza sprawa ,dałeś mu zakończyć skanowanie i druga jaki system.Po pełnym skanowaniu problem powinien zniknąć.

no wlasnie mimo ze konczy to i tak zawsze chce od poczatku. mam xp pro. podejzewam ze jakis blad przy zamykaniu systemu wystepuje tylko jak go zlokalizować?? nawet po skanowaniu w systemie przez uruchom… chkdsk i tak po starcie wystepuje bland :expressionless:

Podaj o jakie partycje chodzi czy jest to partycja systemowa czy nie(podaj literki)

:slight_smile:

:mrgreen:

Podejrzewam, że używasz systemu plików Fat32, przekonwertuj dysk na NTFS, powinno pomóc.

i tu się mylisz, mam NTFS 8)

Prosiłem żebyś podał literki tych partycji ale skoro to tajemnica to trudno

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query ?:

potem

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk ?: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

? = litera partycji o którą chodzi

:slight_smile:

zadzialalo. a co do literek to pomyslalem ze masz mnie za idiote ktory nie wie jaka to jest partycja systemowa :stuck_out_tongue:

WIELKIE DZIEKI ZA POMOC