Ciągle się zawiesza cz.2

(Trol94) #1

Witam! Już miałem jeden problem, rozwiązałem ale... nie do końca... Więc jakoś tydzień temu zrobiłem format, ze złości bo te jego  ciągłe ścinki mnie po prostu wkurzały.  5 dni kompletnie bingo! Nic nie ciął, nie zawieszał się, normalnie nie wierzyłem. Aż tu nagle ściął mi raz przy oglądaniu meczu iii... tak już wróciło, zaczął ciąć się, zawieszać itd. Dzisiaj znowu zrobiłem mu format ze złości, dalej to samo... Robiłem memtesta i wszystko OK. Niżej dam screena z DyskInfo.

Bez tytułu1.png

A tak swoją drogą to przeszukałem jakiś funkcji sprawdzania problemów i znalazłem takie oto coś, czy możliwe że to tego wina?

Bez tytułu.png

(adam9870) #2

Ile pamięci RAM posiadasz?

(Trol94) #3

4096mb dokładnie, miałem w planach dokupić sobie ale tak z czasem poszło to w niepamięć

(Longhorn2009) #4

Sprawdź użycie pamięci RAM np. w menadżerze zadań w momencie gdy występują ścinki. Jeśli będzie przekraczać 80 procent zasobów to musisz rozbudować pamięć RAM lub wyłączać aplikacje.

(Bogdan_G) #5

Ustaw stronicowanie na sztywno, czyli przy Twoim RAM ustaw rozmiar początkowy 2000MB i rozmiar maksymalny 2000MB.

Takie ustawienie “na sztywno” zapobiega fragmentacji pliku stronicowania.

W przypadku “zapchania”  pamięci, system coraz więcej przydziela, a 2000MB stronicowania, to jest bardzo dużo dla aplikacji i usług potrzebujących stronicowania.

(Trol94) #6

Ok, jednakże czasami jest tak, że mogę non stop korzystać z komputera, cały dzień mogę grać, słuchać muzyki przeglądać internet a i tak nic mi nie tnie. Są też takie dni, że czego bym nie zrobił, to i tak nic… po prostu tnie się włączenie za włączeniem, czasami pochodzi max. 20 min - 1h.

Jak coś zaobserwuję to dam tu znać