Ciągłe skanowanie dysku C, win nie uruchamia się

Nie znalazłam podobnego wątku niestety, mam nadzieję, że nie robię spamu.

Wyłączono prąd, po próbie uruchomienia systemu na nowo wita mnie skan dysku C. Skan przebiega niby pomyślnie, komputer znów pokazuje ekran uruchomienia, i znów skan dysku C. I tak w kółko, żadnego efektu. Po przerwaniu skanu również nic się nie dzieje, uruchamia on się znów.

System nie uruchomił się ani raz.

Proszę o pomoc.

Podczas uruchamiania systemu wciskaj klawisz F8, aż pojawi się menu, wybierz opcję “tryb awaryjny z obsługą sieci”.

Jeżeli system uruchomi się w trybie awaryjnym, pobierz program hd-tune i wklej skrin z zakładki smart i ze skanowania uszkodzonych sektorów (error scan).

Kliknij PPM na Dysk lokalny C /Właściwości /Narzędzia /Sprawdż Zobacz czy nie ma tam odhaczenia,jeśli jest usuń go.

Powodem awarii są błędy w systemie plików , przez mocno pofragmentowany dysk twardy i nie używania narzędzia CheckDisk przynajmniej raz na jakiś czas lub też występowanie bad sektorów na dysku , trzeba przeprowadzić diagnostykę dysku.

System naprawisz przy pomocy konsoli odzyskiwania i wiersza poleceń , uruchamiając komputer z płytki XP.

http://toin.pl/2165/naprawa-uszkodzoneg … indows-xp/

Zapoznaj się z informacjami na temat [Checkdisk](http://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/page view findpost p 184). To skuteczne porady, które sam przerabiałem w podobnej sytuacji i przyniosły oczekiwany rezultat.

Prócz tego sprawdź dysk jedną z trzech metod do wyboru.

Sprawdzenie dysku - pierwsza metoda

  • pobierz i zainstaluj HD Tune,

  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy,

  • w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

Sprawdzenie dysku - druga metoda

Jeżeli dysponujesz innym komputerem i kieszenią na dysk, to można sprawdzić dysk w inny sposób:

  • wyjmij dysk z laptopa, w którym podejrzewasz uszkodzenie dysku

  • włóż dysk do kieszeni i podłącz go do sprawnego komputera

  • jeżeli dysk nie zostanie wykryty przez system to prawdopodobnie jest poważnie uszkodzony

  • jeżeli dysk zostanie wykryty przez system to pobierz i zainstaluj HD Tune, u góry w HD Tune wybierz dysk twardy który znajduje się w kieszeni, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

Sprawdzenie dysku - trzecia metoda

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

hiren3.gif

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune

  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy który znajduje się w kieszeni, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

hiren4.gif

Sprawdzenie dysku - wyniki

Czerwone bloczki - bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - ok.

Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany.

Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).

hdtune_samsung.gif