Ciągłe sprawdzanie spójności plików przy uruchamianiu WinXP

Witam wszystkich :wink:

Mam problem z WinXP Pro, po całkowitym zamknieciu systemu i ponownym jego uruchomieniu ciągle wyskakuje mi niebieski ekran i sprawdza spójność plików, po czy jest komunikat że nie znalazł błędów.

I tak jest ciągle, nic bym nie mówił jak by były (2x były tam błędy) jakieś błędy, i je naprawił to rozumiem OK - ale tak :?:

Nie ma tego efektu sprawdzania przy starcie jak dam “uruchom ponownie komputer” to wszystko jest OK uruchamia się poprawnie :?

Proszę o pomoc :wink:

Witam!

Miałem taki sam problem. Pomogło mi przeskanowanie kompa Ad-Aware. Program znalazł jakieś śmieci, które usunąłem :slight_smile:

Proponuję użyć w/w programu lub jakiegoś podobnego :slight_smile:

:silly:

Skanowałem i system jest czysty :?

Tylko ciągle ten sam komunikat przy uruchamianiu:

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych :roll:

Pczytaj co pisze na tym niebieskim ekranie . Tam jest napisane co powoduje błąd.

zrob scan calego dysku (pelny) np scandiskiem lub innym programem

dowiesz sie ile i czy wogule masz bledy na dysku bo to one sa odpowiedzialne za takie dzialanie

po skanowaniu zostana dane pliki umieszczone w miesjcu wolnym na dysku od badsectorow ,chodz istnieje mozliwosc ze tego sie nieuda w 100% i zostanie ci format dysku w celu napraiwnia bledow czy nawet low format

o ile nie sa to bledy fizyczne >ewentual., mozna takimi progrm. przeniesc blad na koniec dysku ,a potem sformatowac go w troszke mniejszym rozmiarze ,tez jest taka mozliowsc przy bledzie ficznym dysku

Ja radzę przenieś dysk na inny komp jako drugi i tam przetestować.Ale coś mi się widzi że dysk jest do wymiamy.

Sprawdziłem HDD “Disc Doctorem” i nie ma żadnych błedów.

Dysk jest świeżo po formacie, system niedawno postawiłem od nowa, zrobiłem wszystkie update z M$ i to samo co przed formatem.

Moim zdanie wina tego leży po stronie nieprawidłowego zamykania systemu - bo jak dam “uruchom ponownie komputer” to nie ma problemu lecz ja wyłącze i ponownie włącze to od razu sprawdza spójność danych na dysku a konkretnie tylko na jednej partcji “C” systemowej.

Gdzie to jest w rejestrze, żeby coś z tym zrobić :?:

lub może jest na to jakaś łata :?:

Ja radzę przenieś dysk na inny komp jako drugi i tam przetestować.

Albo pierwszy.

polecam Reg cleanera i czyszczenie rejestru ze zbędnych śmieci.