Ciągłe włamania mimo zabezpieczeń

Witam.

Mam już tego dość. Mam Windows XP z najnowszymi aktualizacjami, nową zaporę również z aktualizacjami, programy również aktualizuję, ale ciągle prawdopodobnie pojawiają się włamania. Raz system nie chciał wcale ruszyć, innym razem działy się dziwne rzeczy, np. znikające ikony, albo dziwne połączenia wychodzące z komputera (które wyświetla antywirus, oczywiście je blokowałem). Tak sobie myślę - niby nie mam pewności, że to włamania, ale to się nie dzieje ciągle. Poprzedni system wytrzymał jakieś 2 miesiące, aż zaczęły się dziwne rzeczy dziać - problem opisałem w jednym z poprzednich tematów: nie-mozna-otworzyc-pliku-exe-t401602.html .

Druga propozycja. A może to wina Switcha? Ma on swoje lata, rozdziela internet na 2 komputery, a ten drugi jest słabo zabezpieczony. Czy to możliwe, żeby infekcje przechodziły z tamtego na mój? Bądź w jakiś inny sposób? Może zablokować jakieś odpowiednie porty, problem w tym, że nie wiem jakie i czy to co piszę (odnośnie przechodzenia infekcji) jest możliwe. Na razie, po sformatowaniu nic się nie dzieje. Na razie…

Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycje.

Widzę że mylisz włamanie do systemu od zawirusowanego systemu. Switch nie ma w tym przypadku nic to rzeczy.

Przeskanuj system jakimś przeglądarkowym antywirusem, po tym programami podanymi w [tym temacie{/b]](https://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html) , wklej logi, ktoś kto to ogarnia pewnie Ci pomoże.

Na razie wszystko działa, jestem tydzień po formacie. Tak tylko zapytałem, czy to raczej przypadek. No i jak jeszcze zapobiegać?

PS. Jakby tego było mało, komp mi się wyłączył ni stąd, ni zowąd. Odpalam drugi raz, nawet się system nie załadował. Trochę odpoczął, na razie działa. Warto dodać, że podobna sytuacja miała miejsce jakieś 2 miechy temu.