Ciągłe wykorzystanie dysku pomimo uruchomienia 4 programów

Witam!

Od kilku dni mam dość dziwny problem z swoim komputerem. Dioda użycia dysku gaśnie tylko na kilka sekund i znów pali się cały czas pomimo, że na komputerze są włączone 3-4 programy. Robiłem format PC gdyż myślałem, że to wina systemu ale niestety to też nie pomogło. Sterowniki mam pobrane ze strony producenta oczywiście aktualne. Nigdy wcześniej takiego problemu nie było. Komputer skanowałem antywirusem i nic nie wykrył. Proszę o pomoc.

Pokaż screen’a (wszystkie parametry) z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

Dodane 23.08.2013 (Pt) 10:44

W menu start wpisz Monitor zasobów, Dysk i sprawdź które programy korzystają z dysku.

http://vpx.pl/i/2013/08/23/diskinfo1.png

http://vpx.pl/i/2013/08/23/1nUYXc.png

Większych grafik już wstawić się nie dało? Polecam lekturę regulaminu - szczególnie części o rozmiarach wklejanych grafik.

Parametr C7 (CrystaldiskInfo) informuje o problemach w komunikacji dysku z kontrolerem.

Zmień kabel SATA i monitoruj czy nie wzrasta Wartość Raw tego parametru.

Sprawdź podłączenie kabla sata i zasilającego (czy jest poprawnie wpięty, czy nie ma luzów).

Podaj model zasilacza.

Nie dziw się! Masz włączonych kupę aplikacji (a nie 3-4!), które nieustannie odczytują coś z dysku. Aby ten “dziwny problem” był wiarygodny, wyłącz na czas sprawdzania przez Monitor Zasobów m.in.: Blizzard, Steam,Team Speek, Diablo III, Google Chrome i wówczas sprawdź jak się zachowuje dysk, szczególnie w Monitorze Zasobów, w kolumnach “zapis” i “odczyt”.

Wyłączyłem to ale nadal jest tak samo. Dzisiaj próbuję zmiany systemu bo być może to jego wina.