Ciągle wyskakujący BSOD

Witajcie. Mam problem z komputerem. Gdy włączam system w trybie normalnym, nie mogę uruchomić komputera, bo wyskakuje błąd BSOD. Parametry błędu:

plik: ati2dvag.dll (C:\WINDOWS\system32)

liczby: 0x000000BE

0xBF034AFO

0x1BDB3021

0xF79ED87C

0x 0000000C

Pomożecie mi rozwiązać ten problem? Może trzeba usunąć ten plik?

==================================================

Plik zrzutu : Mini103010-04.dmp

Data wystąpienia błędu: 2010-10-30 13:25:57

Typ błędu : ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY

Kod błędu : 0x100000be

Parametr 1 : 0xbf034af0

Parametr 2 : 0x1bd01021

Parametr 3 : 0xf79ad87c

Parametr 4 : 0x0000000c

Spowodowane przez sterownik: ati2dvag.dll

Spowodowane przez adres: ati2dvag.dll+22af0

Opis pliku : ATI Radeon WindowsNT Display Driver

Nazwa produktu : ATI Radeon WindowsNT Display Driver

Firma : ATI Technologies Inc.

Wersja pliku : 6.14.10.7119

Processor : 32-bit

Computer Name : 

Full Path : C:\WINDOWS\Minidump\Mini103010-04.dmp

Processors Count : 1

Major Version : 15

Minor Version : 2600

==================================================

Spróbuj uruchomić konsolę odzyskiwania systemu i wpisz chkdsk /r i wciśnij enter. Jeżeli nic to nie da, wybierz ostaną znaną dobrą konfigurację. Jeżeli to też nic nie da, to niewykluczone, że posypała się partycja systemowa, lub system nie chce się uruchomić z winy wirusów, tak więc będziesz zmuszony wtedy sformatować c: i wgrać system od nowa.

Wirusów nie mam, skanowałem system antywirusem. A jak wybrać ostatnią znaną konfigurację? Raport mówi coś o sterownikach ATI.

tylko co ma dysk wspolnego z:

??

@Autor - odinstaluj sterowniki ATI, wyczysc pozostalosci jakims driver cleanerem i zainstaluj od nowa, na poczatek same sterowniki bez CCC…

Wystarczy wejść w tryb awaryjny czyli f8 przy odpalaniu windowsa i wybrać tryb awaryjny z obsługą sieci. W tym trybie należy usunąć w dodaj/usuń sterownik ati. Uruchom od nowa kompa w zwykłym trybie i już powinien działać. W normalnym trybie zainstaluj znowu sterowniki ati ze strony www.ati.com wybierając odpowiedni sprzęt z listy. Nie ma to jak wmawianie biednemu człowiekowi, że partycja mu padła systemowa…

Pobierz TEN plik i wklej go do C:\WINDOWS\system32 ,zrestartuj system,ewentualnie przeinstaluj sterownik od karty graficznej.

Ale w awaryjnym trybie się nie da.

Racja, w ogóle pomyliłem ten bsod z innym. Na stronie Microsoft TechNet, pisze, żeby skorzystać z ostatniej dobrej konfiguracji, a jak nic to nie da, to żeby odinstalować sterownik powodujący błąd i zainstalować nowszy.

Po podmianie pliku mam rozdzielczość 640x480 i 4 bity głębi! I sterowników nie da się odinstalować.

Co to znaczy, że nie da się odinstalować? Czyżby karta padała?

Od początku z tą kartą są problemy. W pierwszym miesiącu od kupna nie mogłem grać, bo ciągle pojawiały się artefakty (karta się nie przegrzewała). Na starym Radeonie 9200SE nie było problemów.

Przy dezinstalacji nic nie widać przez 4 bity głębi i instalacja w pewnym momencie się zawiesza. Może jednak usunę ten plik, który powoduje buga?

AKTUALIZACJA: Zaktualizowałem sterowniki ATI i na razie nie pojawia się bluescreen, ale po instalacji Windows widzi mojego Radeonka HD 3650 jako Radeona HD 2600 XT! Jak to zniwelować?

mam ten sam problem z ati2dvag, tylko wogole nie moge uruchomic systemu, nawet w trybie awaryjnym. Da rade usunac te sterowniki z poziomu wiersza polecen? bo tylko z plytka udaje mi sie uruchomic kompa

pozdr

Niestety karta spaliła się (ułamał się trzon wiatraczka). Na razie będę grał na starym Radeonie. Temat do zamknięcia.