Ciągle zacinający się komputer

Od pewnego czasu mam problem z komputerem otóż ciągle się zacina. Ten problem się teraz zmniejszył (wcześniej nawet zaraz po włączeniu się całkowicie zacinał) po tym jak zeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów i sformatowałem dysk, ale nadal coś jest nie tak. Teraz problem polega na tym, że grając w gry (które może nie na maksymalnych wymaganiach ale wysokich średnich powinny chodzić) się bardzo zacinają, że nie da się grać. Macie jakieś pomysły czym to jest spowodowane? I jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

Szklana kula niestety w naprawie :x

Może łaskawie podasz konfigurację sprzętową? Odpal program HWMonitor i wrzuć zrzut ekranu z temperaturami.

beztytuustw.png

Wystarczy?

To jest Windows XP z Service Pack 3 czyli Windows MX 7F

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką (z menu Wtyczka) “Aida 32 Disk Benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z auto-startu czyli znajdujące się przy zegarze. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj!

Przypatrz się zasilaczowi, (podaj nazwę i moc), chłodzeniu, danym ze zakładki SMART z programu Aida 32 czy nie ma komunikatów w stylu “nieuchronna utrata danych”. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Istnieje możliwość naprawy przez obniżenie taktowania grafiki i procesora. Wyeliminujesz ewentualne przegrzewanie. Oczywiście będziesz musiał zastosować w grach rozdzielczość 1024x768. Zegary karty graficznej obniż o połowę w Riva Tuner, bo prąd drogi a wentylator mniej szumi. Markowy zasilacz i chłodzenie to podstawa w diagnostyce komputera. Pomiarów napięć dokonaj miernikiem M852, (nie zrób zwarcia końcówkami) w czasie testu “Linear Raed” według strony http://www.neotec.pl/page.php?id=11

Na początek proponuję Ci kupic ORYGINALNY system.

Zaraz się wezmę za sprawdzanie co podał gracz-online. WHITEBOY26 też mam oryginalny system, ale do tej pory (przez około 3 lata) dobrze mi się funkcjonowało na MX 7F. Nie wiem czy to ma coś związku z problemem zacinania się komputera, ale również od pewnego momentu samoistnie otwiera mi się dvd-rom, np. siedzę i robię coś całkowicie nie związanego z dvd-rom a on się nagle otwiera i po zamknięciu go czasem się zamyka na jakiś czas, a czasem od razu się ponownie otwiera. Co jest grane?