Ciągłe zacinanie się komputera co jakiś okres czasu (Windows 8.1 64-bit)

Siemka

Mam laptopa Lenovo Y500 z Windowsem 8.1 64-bit z zainstalowanym “Update 1”. Od paru dni komputer w losowych momentach się zacina, lub program, którego aktualnie używam przestaje działać. Nie jest to spowodowane przegrzewaniem się komputera, gdyż sprawdzałem temperatury i nie są one problemem. Dołączam screen z Podglądu Zdarzeń.

post-177254-0-59633500-1400690041_thumb.

post-177254-0-21244300-1400690047_thumb.

Widzę iż Podgląd Zdarzeń pokazuje że wystąpił zły blok na dysku, pobierz program CristalDiskInfo, i wstaw screenshot z tego programu, to zobaczymy jak ma się twój dysk twardy. Możliwe że będziesz musiał niedługo go wymienić…

Niemożliwe, komputer ma dopiero 0,5 roku, a kupiony był nieużywany. Właśnie robię Error Scan programem HD Tune Pro, jak na razie SSD nie ma błędów, HDD się jeszcze skanuje.

Wstawiam screenshot z CristalDiskInfo

 

Rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry.

HD Tune Pro wykrył jeden wadliwy blok na dysku, uruchomiłem chkdsk, ale pewie nie pomoże.

@falcon89

Reszta parametrów jest ok (przynajmniej według programu).

Dysk ma jeden sektor oczekujący na remap.

 

Następnym krokiem jest wykonanie ramapu i jeśli nie pomoże to zerowanie (usuwa wszystko z dysku).

 

W HD Tune Pro po przeskanowaniu dysku na dole będziesz miał w nawiasie wartość LBA (lokalizacja błędu).

Problem wydaje się być rozwiązany, użyłem jakiegoś ruskiego programu HDD regenerator i po przeskanowaniu i usunięciu 7 bad sectorów, wygląda na to, że problem został rozwiązany. CristalDiskInfo nie pokazuje już żadnego błędu, Windows chyba przestał się crashować (jeszcze potestuję), a HD Tune Pro już nie pokazuje błędu w tym sektorze.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe, że problem został spowodowany przez Auslogics Disk Defrag Pro, którego używam? Czy mogę dalej bezpiecznie używać tego programu?