Ciągłe zacinanie się komputera

Rozpocznę od tego,że jestem kobietą więc proszę o wyrozumiałość i szczerą pomoc. Od jakiegoś czasu (2tyg moze) zaczął zacinać mi się komputer. Nie mam pojęcia dlaczego, skoro nic się nie zmieniło. Np napisanie tego posta zajęło mi jakieś 20 min bo co 3 minuty na pasku firefox’a wyskakiwało mi “brak odpowiedzi”.Czasem jestem już na tyle “zdesperowana” oczekiwaniem aż wróci do normalnego stanu, że resetuję go. Przeszukiwałam forum,ale w większości przypadków było to spowodowane jakąś grą, a ja mimo, że mam jedną na swoim komputerze to nie grałam w nią od dobrego miesiąca i jestem przekonana, że to nie ona jest powodem, ponieważ mam ją 2 lata i nigdy coś podobnego mi się nie działo. Być może to wirus? Używam programu antywirusowego ESET NOD32. Tutaj macie informacje o moim komputerze: http://pcfoster.pl/artykul/test-netbook … 536-3.html .Sama wam nic nie podpowiem, bo jestem kompletnie zielona w tych sprawach. Mój system operacyjny to windows 7. Ostatni raz formatowałam komputer jakoś na przełomie grudnia/stycznia 2011/2012 ponieważ były problemy z połączeniem internetowym i to mi zalecono (zadziałało). Jak sprawdzić co jest przyczyną tak ciągłego zacinania się?

Hmm może usuń historię przeglądarki? korzystasz z najnowszego firefoxa? Nowy firefox jest dość wymagający, dlatego może się wieszać na Twoim komputeze. Do przeczyszczenia historii polecam ccleaner oraz proponuję zmienić przeglądarkę na google chrome i doinstalować do niego rozszerzenie adblock - blokuje niepotrzebne reklamy, które również spowalniają komputer

Komputer nie zacina mi się tylko przy włączonym firefox’ie (tak,mam najnowszą wersję) ale również przy włączaniu komunikatorów/folderów/plików. Chociaż faktycznie najbardziej zacina się przy korzystaniu z internetu