Ciągłe zawieszanie się, błąd odczytywania danych


(Cuqe) #1

Jakiś czas temu pulpit zaczął się dosyć często zawieszać, działała tylko myszka (przy normalnych czynnościach jak przeglądanie stron). Nie dało się włączyć menadżera ani nic zamknąć. trzeba było zrobić reset. Przed chwilą znowu sytuacja się powtórzyła tyle, że nie działało praktycznie nic, nawet klawiatura nie reagowała na włączanie caps locka itp. Przeskanowałam jakimś programem online, coś wykryło, zresetowałam.. dalej się tak dzieje. Powtórzyłam skan avastem - tutaj się nie udało bo przy 2 % komputer się ponownie zawiesił. Spróbowałam kolejny raz. Przy około 30 % (wykrył jakieś 2 syfy) wyskoczył dziwny error 'unknown hard error' który otwierał się ponownie gdy klikało się ok. Następnie wyskoczył niebieski ekran na którym pisało, że muszę zresetować itp. Ponowiłam skan tym razem nawet nie naliczało procentów (cały czas było 0%), strasznie wolno skanował a po chwili blue screen, zrzucanie pamięci, zresetował się. Przy włączaniu na czarnym ekranie pisało 'błąd odczytywania danych' (już po raz drugi). Musiałam wyłączyć na listwie. Dodatkowo (nie wiem czy to ma z tym coś wspólnego) firefox nie zapamiętuje historii od pewnego momentu mimo iż w ustawieniach mam aby ją zapisywał. Bardzo proszę o pomoc, nie mam pojęcia co zrobić.

http://wklejto.pl/174566

http://www.wklejto.pl/174567


(IPSEN) #2

Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić (dysk C )

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów, zaznacz górną pozycję i kliknij przycisk Sprawdź.


(Cuqe) #3

Gdy sprawdza błędy wyskakują ‘za mało miejsca na dysku aby zastąpić uszkodzone klastry’. Jest 11gb wolnego, niezbyt jest co usunąć.

http://imageshack.us/photo/my-images/856/lv32.png/


(IPSEN) #4

Użyj-http://www.geekstogo.com/forum/files/file/187-tfc-temp-file-cleaner-by-oldtimer/ START POTEM RESET ,oraz przwczysc system i rejestr -http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard wejdz w zakładkę przywracanie systemu zostaw jeden punkt

Dodane 21 września 2013, o 18:22

Co do dysku, monitoruj parametr C7-jeżeli będzie wzrastał to najczęstszą przyczyną pojawiania się tego błędu jest - uszkodzona wstęga (taśma), fiksujący zasilacz, uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej.


(Cuqe) #5

Dalej wyświetla się, że jest za mało miejsca, aktualnie 17,4 gb. Spróbuję jeszcze raz przeskanować avastem.

A Co z firefoxem? Nie da się teraz nawet usunąć historii ani zakładek dodać (wszystko jest ustawione prawidłowo).


(Acorus) #6

Reset Firefoxa: Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox


(Cuqe) #7

Przeniosłam się na opere, skasowałam firefoxa bo po resecie nie chciał nawet drgnąć (po włączeniu od razu się zacinał). Komputer również się cały czas się zacina. Przy skanowaniu emisoftem pojawił się niebieski ekran i komputer sam się zresetował. Przy poprzednim skanie avast nic nie wykrył (dziwne bo wcześniej wykryło 2 syfy, ale nie udało się zakończyć bo ten błąd wyskoczył) ale pojawiło się pełno wierszy ‘Błąd system nie może odnaleźć określonej ścieżki’.

Do tego cały czas wyskakują tego typu powiadomienia: http://imageshack.us/photo/my-images/708/v0y4.png/ Uruchomiłam ccleanera, wyskoczyło w pełno tego: http://imageshack.us/photo/my-images/14/yi0p.png/


(IPSEN) #8

Error - 2013-09-21 09:10:11 | Computer Name = HOME-28D6AB2B44 | Source = Ntfs | ID = 262199Description = Struktura systemu plikw na dysku jest uszkodzona i nie do u|ytku Uruchom narzdzie chkdsk na woluminie C -Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić (dysk C )

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów, zaznacz górną pozycję i kliknij przycisk Sprawdź.