Ciagłe zawieszanie się komputera

(Gwektor) #1

Witam nie wiem czy pisze w dobrym dziale.

Mam od pewnego czasu problem z moim komputerem.

Co chwila wiesza się, raz popracuje 15 minut, raz 3 h. ale zawsze nagle następuje zatrzymanie wszystkiego.

Dawałem już do sprawdzenia loga i oczyściłem go i skanowałem kompa antywirusem i nic nie zostało wykryte.

Nie dawno instalowałem karte sieciową i miałem zmieniane baterie.

Czy ma może ktoś jakieś pomysły o co może chodzić. Bo nie chciałbym formatowAć dysku- zbyt dużo roboty z ustawianiemi instalowaniem wszystkiego na nowo.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

(Krzysieek88) #2

Napisz jaki masz sprzęt, oraz jaki masz zasilacz (marka+model)

(Gwektor) #3

Mój sprzet to już staruszek, ma z 10 lat:

procesor: intel celeron 2ghz s.478

ram:768 mb ddram

windows xp home

twardziel: 80 gb seagate barracuda 7200

nie wiem jak sprawdzic ten zasilacz.

problem z dyskiem??

tzn.

jesli chodzi o pamięc to mam kilkanaście giga wolnego miejsca,

i partycje na 2.

a może chodzi Ci o to, że już może byc zużyty??

zdarzały mi sie czasem takie sytuacje, że ni z tego, ni z owego sam sie resetował.

(Pawel Pieczyrak) #4

Odkręć obudowę i przeczytaj z naklejki. Na dodatek spróbuj popracowac troche w tybie awaryjnym i sprawdzić, czy się resetuje. Być może to sprawka jakiegoś syfu. Daj jeszcze logi na forum.

(lazikar) #5

OTy Kosz

(Gwektor) #6

Mój zasilacz:

codegen 300x

mój log:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:04:36, on 2007-12-25

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 9\mentalray\satellite\raysat_3dsmax9_32server.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnf.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

D:\Multimedia\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.1.8.30.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll

O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Share-to-Web Namespace Daemon] C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min

O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe

O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: BitComet Search - {461CC20B-FB6E-4f16-8FE8-C29359DB100E} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.1.8.30.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {BF3CD111-6278-11D2-9EA3-00A0C9251384} (O2C-Player Version 1.x) - http://www.o2c.de/download/o2cplayer.cab

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

O23 - Service: Autodesk Network Licensing Service - Autodesk, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskNetSrv.exe

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: mental ray 3.5 Satellite (32-bit) (mi-raysat_3dsmax9_32) - Unknown owner - C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 9\mentalray\satellite\raysat_3dsmax9_32server.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: O&O Defrag (OODefrag) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\oodag.exe (file missing)

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

jutro spróbuję podziałać na awaryjnym zobaczymy czy wciąż się wiesza

co to znaczy OTY Kosz panie moderatorze??

(Goodprogram) #7

podłącz inny, resety to zapewne jego sprawka

(Gwektor) #8

resety zdarzały się raz na bardzo długi czas i raczej nie sprawiały problemów dużych- teraz po prostu się nagle wiesza- po różnym czasie- czy to też przyczyna zasilacza??

(Pawel Pieczyrak) #9

A w których momentach następowały te restarty ? Podaj jeszcze temperatury podzespołów i czy masz zainstalowane jakieś wymagające aplikacje, które działąją w tle ?

(Gwektor) #10

samoistne Restarty zdarzały się rzadko i chyba nie było zazwyczaj jakiś stałych okoliczności. By może najczęściej gdy pracowałem na dużych plikach w photoshopie. Ale one nie były dużym zmartwieniem. W tle zazwyczja działa mi Zone Alarm firewall i avira antivirus i pewnie winamp czyli raczej nic wymagającego.

Wczoraj włączyłem kompa w trybie awaryjnym i też po pewnym czasie- fakt, że dłuższym niż w normalnym trybie zwiesił się.

Temperatury podzespołów?? to juz dla mnie czarna magia :expressionless:

Sugerujecie ze może to by coś w stronę zasilania- czy wymiana baterii może miec z tym coś wspólnego??

Czyli raczej według was nie jest to wina software'u tylko hardware'u i nawet nie ma co myślec nad formatem??

(Pawel Pieczyrak) #11

Ściągnij programik Everest, zainstaluj i tam jest opacja temperatury. Podaj jeszcze napięcia z tego programu.

Jeśli zawieszki zdarzały się w różnych momentach to najprawdopodobniej będzie to zasilacz. Uruchom koputer na innym zasilaczu i sprawdź czy problem występuje nadal.

(Gwektor) #12

A czy może by tak, że zasilacz nie wytrzymał podłączenia kolejnego urządzenia które musi zasilac czyli- karty sieciowej. Bo zawieszanie zaczeło się właśnie po tym jak mi ją założyli.

(Seba86mu) #13

Niestety, zapewne nadszedł kres wydolności Twojego zasilacza.

Optymalny zasilacz dla Twojego sprzętu:

DELTA DPS-350PB - niezbyt drogi (54,99 zł. z przesyłką) i solidny.

(Goodprogram) #14

no to chyba jasne

przecie to urządzenie też potrzebuje prądu :twisted: