Ciagłe zawieszanie się komputera

Witam nie wiem czy pisze w dobrym dziale.

Mam od pewnego czasu problem z moim komputerem.

Co chwila wiesza się, raz popracuje 15 minut, raz 3 h. ale zawsze nagle następuje zatrzymanie wszystkiego.

Dawałem już do sprawdzenia loga i oczyściłem go i skanowałem kompa antywirusem i nic nie zostało wykryte.

Nie dawno instalowałem karte sieciową i miałem zmieniane baterie.

Czy ma może ktoś jakieś pomysły o co może chodzić. Bo nie chciałbym formatowAć dysku- zbyt dużo roboty z ustawianiemi instalowaniem wszystkiego na nowo.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Napisz jaki masz sprzęt, oraz jaki masz zasilacz (marka+model)

Mój sprzet to już staruszek, ma z 10 lat:

procesor: intel celeron 2ghz s.478

ram:768 mb ddram

windows xp home

twardziel: 80 gb seagate barracuda 7200

nie wiem jak sprawdzic ten zasilacz.

problem z dyskiem??

tzn.

jesli chodzi o pamięc to mam kilkanaście giga wolnego miejsca,

i partycje na 2.

a może chodzi Ci o to, że już może byc zużyty??

zdarzały mi sie czasem takie sytuacje, że ni z tego, ni z owego sam sie resetował.

Odkręć obudowę i przeczytaj z naklejki. Na dodatek spróbuj popracowac troche w tybie awaryjnym i sprawdzić, czy się resetuje. Być może to sprawka jakiegoś syfu. Daj jeszcze logi na forum.

OTy Kosz

Mój zasilacz:

codegen 300x

mój log:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:04:36, on 2007-12-25

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 9\mentalray\satellite\raysat_3dsmax9_32server.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnf.exe

C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

D:\Multimedia\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.1.8.30.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar4.dll

O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Share-to-Web Namespace Daemon] C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min

O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe

O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_07\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: BitComet Search - {461CC20B-FB6E-4f16-8FE8-C29359DB100E} - C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.1.8.30.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {BF3CD111-6278-11D2-9EA3-00A0C9251384} (O2C-Player Version 1.x) - http://www.o2c.de/download/o2cplayer.cab

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

O23 - Service: Autodesk Network Licensing Service - Autodesk, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskNetSrv.exe

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: mental ray 3.5 Satellite (32-bit) (mi-raysat_3dsmax9_32) - Unknown owner - C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 9\mentalray\satellite\raysat_3dsmax9_32server.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: O&O Defrag (OODefrag) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\oodag.exe (file missing)

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

jutro spróbuję podziałać na awaryjnym zobaczymy czy wciąż się wiesza

co to znaczy OTY Kosz panie moderatorze??

podłącz inny, resety to zapewne jego sprawka

resety zdarzały się raz na bardzo długi czas i raczej nie sprawiały problemów dużych- teraz po prostu się nagle wiesza- po różnym czasie- czy to też przyczyna zasilacza??

A w których momentach następowały te restarty ? Podaj jeszcze temperatury podzespołów i czy masz zainstalowane jakieś wymagające aplikacje, które działąją w tle ?

samoistne Restarty zdarzały się rzadko i chyba nie było zazwyczaj jakiś stałych okoliczności. By może najczęściej gdy pracowałem na dużych plikach w photoshopie. Ale one nie były dużym zmartwieniem. W tle zazwyczja działa mi Zone Alarm firewall i avira antivirus i pewnie winamp czyli raczej nic wymagającego.

Wczoraj włączyłem kompa w trybie awaryjnym i też po pewnym czasie- fakt, że dłuższym niż w normalnym trybie zwiesił się.

Temperatury podzespołów?? to juz dla mnie czarna magia :expressionless:

Sugerujecie ze może to by coś w stronę zasilania- czy wymiana baterii może miec z tym coś wspólnego??

Czyli raczej według was nie jest to wina software’u tylko hardware’u i nawet nie ma co myślec nad formatem??

Ściągnij programik Everest, zainstaluj i tam jest opacja temperatury. Podaj jeszcze napięcia z tego programu.

Jeśli zawieszki zdarzały się w różnych momentach to najprawdopodobniej będzie to zasilacz. Uruchom koputer na innym zasilaczu i sprawdź czy problem występuje nadal.

A czy może by tak, że zasilacz nie wytrzymał podłączenia kolejnego urządzenia które musi zasilac czyli- karty sieciowej. Bo zawieszanie zaczeło się właśnie po tym jak mi ją założyli.

Niestety, zapewne nadszedł kres wydolności Twojego zasilacza.

Optymalny zasilacz dla Twojego sprzętu:

DELTA DPS-350PB - niezbyt drogi (54,99 zł. z przesyłką) i solidny.

no to chyba jasne

przecie to urządzenie też potrzebuje prądu :twisted: