Ciągłe zawieszanie się komputera

Od jakiegoś czasu komputer zaczął się zawieszać. Zauważyłem w SMART że ma coś nie tak z sektorami, poleciał na gwarancję a do póki go nie odzyskam musiałem kupic drugi. Jemu rosła wartość błędu CRC chyba, czy coś takiego (błąd komunikacji). Rosło, rosło, ale po zmianie kabla stanęło. (SMART się chyba nie resetuje, więc strzelam że naprawione) Żadnych Bad Sectorów nie ma, więc dysk wykluczyłem.

 

Wydaje mi się że może to być karta graficzna (MSI GeForce GTX 560 (nie Ti, a zwykła)) Najgorsze jest to że podczas grania wszystko jest w porządku. Zawiesza się wyłącznie przy pulpicie (chociaż dziś zawiesił się przy Armie III ) Czasem na chwilę, czasem co chwilę, a czasem tak, że trzeba resetować go przyciskiem. Kursor bardzo często zmienia się ze strzałki na ten taki cienki jaki jest przy wprowadzaniu tekstu i towarzyszy mu przy tym kolorystyka żółto fioletowa. Jakby artefakt czy coś :wink: Sprawdziłem kartę dwoma programami.

3DMark (Wersja z pojedynkiem na miecze dwóch postaci)

Wszystko szło dobrze aczkolwiek raz (testowałem kilka razy) ekran zrobił się czarny i każdy piksel świecił się na czarno i czerwono ( Taka ogromna szachownica zrobiona z każdego piksela)

 

Drugi program to furmark. Uruchomiłem go na standardowych ustawieniach, jednak włączyłem granicę temperatury 80 stopni. Załączam zdjęcie z wynikami.

 

http://i.imgur.com/8lPnFak.jpg

 

Windows’a reinstalowałem kilkukrotnie. Działo się tak na 7 jak i na 8.

 

Pozdrawiam

Czy w czasie zawieszania miałeś uruchomionego Firefoxa, jeżeli tak to jest jego wina, walczyłem z tym na GTX 460, doszedłem do tego, że Lis był winny po bardzo długim czasie. Na już pomaga wyłączenie Akceleracji Sprzętowej w Firefox:

Opcje-> Zaawansowane-> Karta Ogólne -> odznacz "Korzystaj z akceleracji sprzętowej jeżeli dostępna.

 

Zaktualizuj Sterowniki Grafiki i Flash, Problem powinien ustąpić :slight_smile:

temperatury grafiki ok

@semtex zaraz sprawdzę :wink:

 

EDIT