Ciągłe zawieszanie się systemu

Witam, pisze na forum, ponieważ skonczyly mi się wszelkie pomysły.

Posiadam laptopa Dell 1555 i od pewnego czasu mam problem z systemem. Bez znanego mi powodu system zawiesza się i pomaga tylko twardy reset.

System przeskanowałem kilkoma antywirusami -> nie pomogło

ScanDisk -> nie pomaga,

defragmentacja -> nie pomaga,

diagnostyka Preboot System Assessment -> nic nie wykrywa,

Zainstalowane wszelkie upgrade’y sterowników, wszystkie aktualizacje systemowe również zainstalowane (system z licencją Win7 Proffesional)

System zawiesza się w różnych momentach, czasami nawet zaraz po starcie systemu…

Temperatury raczej w normie, PCU w granicach 50-60 st , dysk ok 48 st.

Macie może jakieś pomysły ? Bo nie mam już do niego siły.

Wrzuć log z OTL

Sprawdzić pamięć za pomocą Memtest86 http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Sprawdzić dysk HDD programem diagnostycznym producenta.

Oto logi:

http://www.speedyshare.com/files/26581991/log.txt

Wywal w czasie uruchamiania się to D:\Program Files-Programy\Kies\KiesTrayAgent.exe, C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe, D:\Program Files-Programy\phonemypc\PhoneMyPC.exe, D:\Program Files-Programy\phonemypc\PhoneMyPC_Helper.exe, C:\Program Files\OSCARK3G5\OscarEditor.exe.Wchodzisz w MSCONFIG–>uruchamianie i odznaczasz.Poza tym zaktualizuj Jave.Zapewne tu jest spory problem.Następnie używasz lavays i spybot ? Norton orginalny.Jak masz możliwość zainstaluj np.avasta oczywiście odinstaluj najpierw nortona.I sprawdź czy nadal sie tak dzieje.Oczywiście jak wcześniejsze odznaczenie nie pomoże.Uzywac jednego programu spy albo layals . Dodatkowo spróbuj nie korzystać z konnekta i skype.I zobacz wtedy.Jak działa po kolei uruchamiaj.Konnekt-działa to skype.Wyczyśc rejest CCleanerem.

te procesy to nic poważnego, co najwyżej moga zamulać, ale wiem do czego słuzą, Java-fakt dawno nie aktualizowana, ale wątpie aby tak nagle to było powodem, bądź co bądź zaktualizowałem… Lavays i Spybot zainstalowany dopiero po incydentach zawieszania się, Norton tak samo, do tej pory używałem KIS i było ok. Konnekt i Skype od zawsze używam i nigdy z tym problemów nie było.

Wiesz piszesz nie mialem niemialem.Skąd wiesz i jak wydedukowałeś, że nie robią problemów?Dlaczego nie wyłączysz tych programów?Sprawdziłeś?Jesteś tego pewnien?Skoro wiesz to ja nie wiem jak Ci pomóc skoro wiesz po swojemu.

pewien w 100% nie jestem, ale z czystym sumieniem stwierdzam co powyżej, Skype w zasadzie rzadko jest uruchamiany, a sam konnekt zawsze działał nieprzerwanie… spróbuje jednak sie poświęcić i popracować bez niego.

Co do antywirusów… Usunąłem zbędne i będę pracował z jednym na początku (czyt. Norton), a jeśli sytuacja się będzie powtarzać zmienię.

edit:

po zalecanych operacjach, tzn aktualizacji JAVY, oczyszczeniu Autostartu, odinstalowaniu SpyBota system od dobrych 5h się nie zawiesił. Być może to wina wspomnianej JAVY, jednak na rezultat końcowy jeszcze poczekam…

Dodane 31.01.2011 (Pn) 20:49

komputer wciąż świruje, nie wiesza się teraz co prawda na amen, ale potrafi zawiesić się dowolna aplikacja w taki sposób, że w żaden sposób nie da się jej zamknąć,

efektem takiego czegoś jest oczywiście brak możliwość ponownego uruchomienia bez resetu…

Macie jeszcze jakieś pomysły ? :expressionless:

Z nie którymi sterownikami są problemy podczas rozruchu :

ale to chyba Twoje celowe działanie.

Takie zamrożenie systemu może powodować ,uszkodzona pamięć RAM ,zrobiłeś testy o których pisał RedGhost , ? ,lub któryś ze sterowników .Uruchom system w trybie awaryjnym i zobacz co się dzieje. Oraz popróbuj z czystym rozruchem/Uruchamianie diagnostyczne:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

przeprowadziłem testy, wyniki Ok,

w czystym rozruchu nie dzieje się nic… więc zapewne któryś ze sterowników narobił zamieszania, albo jakiś błąd w systemie…

nie mam w sumie już pomysłów…

No to poprzez wyłączanie i włączanie elementów ,tak jak jest to opisane na stronce MS ,jesteś w stanie namierzyć sprawce zamieszania.

hmmm teraz np jak uruchomiłem wg tej instrukcji zawiesił się również, ale zauważyłem że dzieje sie to często gdy np zostawię komputer w bezczynności, tzn odejdę na jakieś 10 min , a po powrocie zwiecha sie robi…