Ciągłe zawieszanie się systemu


(Gentelmanplus) #1

Witam, pisze na forum, ponieważ skonczyly mi się wszelkie pomysły.

Posiadam laptopa Dell 1555 i od pewnego czasu mam problem z systemem. Bez znanego mi powodu system zawiesza się i pomaga tylko twardy reset.

System przeskanowałem kilkoma antywirusami -> nie pomogło

ScanDisk -> nie pomaga,

defragmentacja -> nie pomaga,

diagnostyka Preboot System Assessment -> nic nie wykrywa,

Zainstalowane wszelkie upgrade'y sterowników, wszystkie aktualizacje systemowe również zainstalowane (system z licencją Win7 Proffesional)

System zawiesza się w różnych momentach, czasami nawet zaraz po starcie systemu...

Temperatury raczej w normie, PCU w granicach 50-60 st , dysk ok 48 st.

Macie może jakieś pomysły ? Bo nie mam już do niego siły.


(Firewolf2) #2

Wrzuć log z OTL


(Redghost) #3

Sprawdzić pamięć za pomocą Memtest86 http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P ... 12556.html

Sprawdzić dysk HDD programem diagnostycznym producenta.


(Gentelmanplus) #4

Oto logi:

http://www.speedyshare.com/files/26581991/log.txt

(Firewolf2) #5

Wywal w czasie uruchamiania się to D:\Program Files-Programy\Kies\KiesTrayAgent.exe, C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe, D:\Program Files-Programy\phonemypc\PhoneMyPC.exe, D:\Program Files-Programy\phonemypc\PhoneMyPC_Helper.exe, C:\Program Files\OSCARK3G5\OscarEditor.exe.Wchodzisz w MSCONFIG-->uruchamianie i odznaczasz.Poza tym zaktualizuj Jave.Zapewne tu jest spory problem.Następnie używasz lavays i spybot ? Norton orginalny.Jak masz możliwość zainstaluj np.avasta oczywiście odinstaluj najpierw nortona.I sprawdź czy nadal sie tak dzieje.Oczywiście jak wcześniejsze odznaczenie nie pomoże.Uzywac jednego programu spy albo layals . Dodatkowo spróbuj nie korzystać z konnekta i skype.I zobacz wtedy.Jak działa po kolei uruchamiaj.Konnekt-działa to skype.Wyczyśc rejest CCleanerem.


(Gentelmanplus) #6

te procesy to nic poważnego, co najwyżej moga zamulać, ale wiem do czego słuzą, Java-fakt dawno nie aktualizowana, ale wątpie aby tak nagle to było powodem, bądź co bądź zaktualizowałem... Lavays i Spybot zainstalowany dopiero po incydentach zawieszania się, Norton tak samo, do tej pory używałem KIS i było ok. Konnekt i Skype od zawsze używam i nigdy z tym problemów nie było.


(Firewolf2) #7

Wiesz piszesz nie mialem niemialem.Skąd wiesz i jak wydedukowałeś, że nie robią problemów?Dlaczego nie wyłączysz tych programów?Sprawdziłeś?Jesteś tego pewnien?Skoro wiesz to ja nie wiem jak Ci pomóc skoro wiesz po swojemu.


(Gentelmanplus) #8

pewien w 100% nie jestem, ale z czystym sumieniem stwierdzam co powyżej, Skype w zasadzie rzadko jest uruchamiany, a sam konnekt zawsze działał nieprzerwanie... spróbuje jednak sie poświęcić i popracować bez niego.

Co do antywirusów... Usunąłem zbędne i będę pracował z jednym na początku (czyt. Norton), a jeśli sytuacja się będzie powtarzać zmienię.

edit:

po zalecanych operacjach, tzn aktualizacji JAVY, oczyszczeniu Autostartu, odinstalowaniu SpyBota system od dobrych 5h się nie zawiesił. Być może to wina wspomnianej JAVY, jednak na rezultat końcowy jeszcze poczekam...

-- Dodane 31.01.2011 (Pn) 20:49 --

komputer wciąż świruje, nie wiesza się teraz co prawda na amen, ale potrafi zawiesić się dowolna aplikacja w taki sposób, że w żaden sposób nie da się jej zamknąć,

efektem takiego czegoś jest oczywiście brak możliwość ponownego uruchomienia bez resetu...

Macie jeszcze jakieś pomysły ? :expressionless:


(Łukash) #9

Z nie którymi sterownikami są problemy podczas rozruchu :

ale to chyba Twoje celowe działanie.

Takie zamrożenie systemu może powodować ,uszkodzona pamięć RAM ,zrobiłeś testy o których pisał RedGhost , ? ,lub któryś ze sterowników .Uruchom system w trybie awaryjnym i zobacz co się dzieje. Oraz popróbuj z czystym rozruchem/Uruchamianie diagnostyczne:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl


(Gentelmanplus) #10

przeprowadziłem testy, wyniki Ok,

w czystym rozruchu nie dzieje się nic... więc zapewne któryś ze sterowników narobił zamieszania, albo jakiś błąd w systemie...

nie mam w sumie już pomysłów...


(Łukash) #11

No to poprzez wyłączanie i włączanie elementów ,tak jak jest to opisane na stronce MS ,jesteś w stanie namierzyć sprawce zamieszania.


(Gentelmanplus) #12

hmmm teraz np jak uruchomiłem wg tej instrukcji zawiesił się również, ale zauważyłem że dzieje sie to często gdy np zostawię komputer w bezczynności, tzn odejdę na jakieś 10 min , a po powrocie zwiecha sie robi...