Ciagłe zawieszenia systemu

Witam.

Mam następujący problem, mianowicie gdy uruchamiam przeglądarkę po chwili się zawiesza (brak odpowiedzi) Naciskam kombinację ctrl+alt+delete , uruchamia się lecz po chwili w menedżer także się zawiesza (brak odpowiedzi). Czekam 20 minut w nadziei że coś się stanie (zamiast myszki kręci się klepsydra) lecz jedynym rozwiązaniem jest reset . Po ponownym włączeniu ta sama historia .

  • gdy uruchamiam komputer czasem po pojawieniu się już pulpitu ikony nie reagują na myszkę , myszka działa prawidłowo lecz gdy klikam na jakąkolwiek ikonę ona nie reaguje lub gdy już uda się kliknąć ładuje się bardzo długo

Windows Vista Home Premium (Service Pack2)

Pentium Dual-Core CPU T4200 At 2.00 GHz x2

RAM : 3GB

typ systemu : 32 bitowy

karta graf : NVIDIA GeForce 9600M GS

Może komputer masz zakurzony w środku i dlatego masz zawiechy.

19ziomek10 , przede wszystkim, sprawdź sobie, czy nie masz zainfekowanego systemu programem MalwareBytes Anty Makware. Do tego przeczyść sobie dysk odkurzaczem(mówię o programie, a nie takim do odkurzania podłóg ;P) i skorzystaj z narzędzia konserwacji jednym kliknięciem programu TuneUp Utilities 2010. System po tym powinien działać lepiej.

Jest to laptop więc do środka nie zaglądam .

Z chęci bym wykonał wasze rady ale dziś przy próbie uruchomienia komputera się załamałem . Wyświetla się ekran aby wybrać jak ma być uruchomiony komputer (w jakim trybie) 1 tryb awaryjny 2 tryb awaryjny z obsluga sieci itd. gdy wybieram normalnie pojawia się pasek ładowania i taka kreseczka która jeździ z jednej strony na druga i potrafi tak aż dwie godziny po czym komputer włącza się od nowa . gdy wybiorę któryś z trybów awaryjnych to ładują się pliki ale także po chwili komputer włącza się od nowa . teraz nie mogę uruchomić komputer w żadnym z dostępnych trybów.

[Windows RE](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 285) + Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia

nie bardzo wiem jak mam tego użyć ?

Ściągnij obraz z tąd ,wypal np tym ,prędkość x4,w biosie musi być boot z dvd(powinno tak już być),zbootuj płytkę>dalej>naprawa komputera>dalej>naprawa systemu podczas uruchomienia.