Ciągły błąd karty na kamerce samochodowej HD DVR

Witam, ręce mi już opadają. Kupiłem rok temu zwykłą kamerkę taką jak w linku

http://allegro.pl/rejestrator-trasy-kam … 60899.html

dokupiłem sobie kartę SDHC 16GB i na każdej sprawdzanej karcie pokazuje “błąd karty” sprawdzałem karty class 4, 8 i 10. Znajomy ma podobna kamerke jak moja i specjalnie wziałem jego kartę aby sprawdzić w mojej kamerce - włożył i wszystko ok. No to kupiłem KINGSTONA class 4 16gb SDHC i o dziwo u mnie znowu ten sam błąd.

Co może być problemem skoro karta jego na mojej kamerze działa.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy i co chciałbym przytoczyć to moja niewiedza apropo takiego aspektu:

Ja wkładam nowe karty i kamera pyta na początku czy sformatować naciskam tak i jest błąd karty. Znajomego karta miała już nagrane pliki z trasy i taka karta u mnie ruszyła. Czy może być tak ze dam kartę do nagrania i później może u mnie ruszyć ?

wlozylem stara 128mb karte i jak ja wrzucam to na kamewrze sa opcje MSDC ( na tej opcji moge wejsc przez komputer na karte i obejrzec filmik np nagrany) i opcja PCCAM ta opcja wylacza z mojego komputera dysk i pojawia sie Urządzenie wideo USB #4 w moim komputerze ( fakt ze jest tam dsalej jakis blad ale niewazne mysle ze to poprostu podlaczenie kamerki do kompa )

opcja Record czyli nagrywanie…

Przy włożeniu większej karty 16gb kamerka nie daje mi możliwości wyboru opcji - włącza sie odrazu nagrywanie i blad karty bez braku wyboru opcji… pojawia sie komunikat cyz formatowac karteŁ

po wzborye tak - please plug out card

po wyborze nie - blad karty